Tales from the Borderlands 2 powstaje. Gearbox przejęło produkcję

News
585V
Tales from the Borderlands 2
Iza Łęcka | 22.04, 08:17

Amerykańskie studio ogłosiło rozwój kontynuacji Tales from the Borderlands. Deweloperzy zamierzają przedstawić nową opowieść osadzoną w wielkim IP, tym razem to część zespołu odpowiedzialna za główne gry z serii będzie czuwać nad przygodą.

Tales from the Borderlands zadebiutowało w 2014 roku, wtedy za narracyjną przygodówkę odpowiadało Telltale Games, które w późniejszym czasie doświadczyło sporych problemów prowadzących do sprzedania studia. Choć zespół powoli się odbudowuje i powraca do rozwijania gier, to Gearbox podejmuje się nowego projektu rozbudowującego popularne IP.

To dobra wiadomość dla graczy, którzy znakomicie bawili się w Tales from the Borderlands – nie będzie zbytnią przesadą stwierdzenie, że pozycja plasuje się w czołówce najlepszych opowieści Telltale Games. Ciężko przewidzieć, jak z nadciągającym tytułem poradzi sobie Gearbox, lecz już wkrótce poznamy więcej szczegółów.

Tales from the Borderlands 2 otrzyma pełną prezentację latem, natomiast w 2022 roku powinniśmy oczekiwać premiery produkcji. Jak wiadomo w Borderlands 3 pojawiło się wiele nawiązań do Tales from the Borderlands, zatem podobnego zabiegu możemy się spodziewać w kolejnych grach.

„Jest więcej historii do odkrycia we wszechświecie #Borderlands. Całkowicie nowa przygoda Tales from the Borderlands nadejdzie w 2022 roku z @GearboxOfficial i @2K.

Czekajcie na pełne ogłoszenie latem!”

Aktualnie twórcy nie podali szczegółów dotyczących wydania gry, oprócz potwierdzenia współpracy z 2K. Mając na uwadze fakt, że studia powoli odchodzą od oferowania historii podzielonych na odcinki, w dniu premiery Tales from the Borderlands 2 prawdopodobnie otrzymamy pełną opowieść. Możemy przypuszczać, że nowa gra trafi przynajmniej na PS5, XSX|S, PS4, XOne i PC.

Warto dodać, że wczoraj Gearbox kupiło Lost Boys Interactive.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper