Twórcy serii Borderlands kupili Lost Boys Interactive. Studio pomogło stworzyć Tiny Tina's Wonderlands

News
392V
Borderlands x Lost Boys Interactive
Wojciech Gruszczyk | 21.04, 14:13

Gearbox Entertainment dołączyło do Embracer Group i rozpoczyna rozbudowę swoich struktur. Twórcy serii Borderlands kupili dodatkowe studio i tym samym powiększyli swoje możliwości w opracowywaniu nowych gier.

Gearbox Entertainment nadal rozwija uniwersum Borderlands z 2K Games, jednak już wkrótce powinniśmy poznać pierwsze projekty, które są realizowane w Embracer Group. Twórcy cenionych strzelanek nie są zwykłym studiem, a „grupą operacyjną”, która będzie rozwijana i za jej sprawą na rynku pojawi się znacznie więcej produkcji.

Firma właśnie wykonała pierwszy krok i kupiła Lost Boys Interactive – zespół został założony w 2017 roku i aktualnie posiada ponad 220 deweloperów. Twórcy specjalizują się w strzelankach. To właśnie ta ekipa pomagała rozwijać Tiny Tina's Wonderlands, a wcześniej pracowała nad uniwersum Call of Duty i PlayerUnknown's Battlegrounds.

Gearbox Entertainment potwierdziło, że „Lost Boys przechodzi okres gwałtownej rozbudowy” i do 2024 roku studio ma posiadać 350 pracowników. Będzie to jedna z filii Gearbox, która pewnie pomoże w rozwijaniu nowych tytułów.

Jest to na pewno ciekawa sytuacja biorąc pod uwagę możliwości Gearbox – teraz autorzy serii Borderlands posiadają już 1200 specjalistów gotowych do rozwijania nowych gier.

Źródło: Gearboxsoftware

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper