The House of the Dead Remake z premierą na PS4, XOne, PC i Stadii. Grę sprawdzimy jeszcze w tym miesiącu

Gry
587V
The House of the Dead Remake - recenzja - z piłą na pistolet
Iza Łęcka | 21.04.2022, 13:45

Entuzjaści staroszkolnych strzelanek na szynach mogą zacierać łapy. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami odrestaurowana gra Mega Pixel Studio zadebiutuje na kolejnych platformach. Po konsoli Big N przyszedł czas na następne sprzęty.

Polskie ekipy od kilku lat pracowały nad powrotem The House of the Dead Remake, wprowadzając szereg zmian nie tylko w oprawie, ale również w niektórych elementach produkcji. Już na pierwszy rzut oka było widać, że rail shooter doczekał się sporego odświeżenia, lecz nie spotkał się ze sporym entuzjazmem recenzentów, co potwierdza średnia na poziomie 61% (za serwisem Opencritic). Twórcy planują jednak udostępnić pozycję szerszemu gronu odbiorców.

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym w Serwisie Ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej Forever Entertainment poinformowało o premierze The House of the Dead Remake na PlayStation 4, Xboksach One, PC oraz Google Stadii, która miałaby się odbyć już 28 kwietnia.

Co więcej, wydawca informuje również, że gra zostanie wyceniona na 24,99 dolarów oraz 24,99 euro. 

Udostępnienie pozycji na innych platformach wydawało się tylko kwestią czasu. Jeszcze przed debiutem na Nintendo Switchu, edycja na Stadię została oceniona przez Entertainment Software Rating Board, natomiast wersja na konsolę Sony została dostrzeżona w plikach PlayStation Network. Przypomnijmy, że w maju odbędzie się 

W podsumowaniu swojej recenzji Wojtek podkreśla, że odrestaurowana przygoda agentów będzie raczej przyjemnością dla najbardziej zatwardziałych entuzjastów gatunku:

„Forever Entertainment za sprawą MegaPixel Studio przywraca do życia wielką serię Japończyków, jednak przynajmniej aktualnie jest to propozycja dla największych fanów gatunku. Mam jednak nadzieję, że twórcy otrzymali również możliwość opracowania zupełnie nowej części, która zaproponuje znany gameplay, ale opowieść będzie znacznie dłuższa i zaoferuje prawdziwie współczesną oprawę. Obecnie – The House of the Dead Remake to staroszkolne mięso, które część graczy przyprawi o wzdęcia, a innym przypomni słodki smak wakacji nad morzem”.

Źródło: PAP

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper