Steam Deck wciąż się rozwija. Valve podsumowuje miesiąc od premiery

News
746V
Steam Deck i analog
Iza Łęcka | 08.04, 09:43

Valve udostępniło interesujący materiał wideo, na którym dzieli się szczegółami zmian wprowadzonych w Steam Decku. Producent skupia się na ulepszeniu przenośnego PC, by zaoferować klientom jak najlepsze wrażenia.

W zeszłym miesiącu Valve rozpoczęło wysyłkę Steam Decków. Urządzenie nie trafiło jeszcze w ręce wszystkich zainteresowanych, jednakże firma podkreśla, że nieustannie dąży do przyspieszenia produkcji. W ciągu ostatnich tygodni przedsiębiorstwo otrzymało już szereg informacji zwrotnych dotyczących użytkowania modelu.

Po pierwszym miesiącu przyszedł czas na podsumowania – już ponad 2000 gier zostało zweryfikowanych dla Steam Decka. W wskazanym czasie inżynierowie poświęcili sporo uwagi ulepszeniu technologii anti-cheat, pracowali nad lepszym użytkowaniem sklepu i biblioteki graczy, dopracowali działanie klawiatury, a nawet zadbali o opcję włączenia trybu 15 klatek na sekundę – co zgodnie z założeniami miałoby wydłużyć czas pracy baterii. Udostępniono sterowniki, dzięki czemu możliwa jest instalacja Windows 10 (wkrótce Windows 11) czy też rozpoczęto współpracę z Microsoftem, by zadbać o wsparcie Xbox Cloud Gaming.

Valve podkreśla, że to początek długiej drogi:

„Naszym celem wciąż jest znajdowanie sposobów, by poprawić wasze doświadczenia płynące z użytkowania Steam Decka, a to oznacza, że nadal będziemy słuchać waszych opinii. Kontaktujcie się z nami na forach, a jeśli doświadczacie jakichkolwiek problemów ze Steam Deckiem, nie wahajcie się zgłaszać błędów (udostępniliśmy w tym celu szybki link w menu szybkiego dostępu)”.

Steam Deck został całkiem ciepło przyjęty przez rynek, co na pewno zachęciło włodarzy Valve do dalszej pracy. Gracze chętnie dzielą się wrażeniami, dzięki czemu dają większe pole do popisu pracownikom przedsiębiorstwa, którzy czuwają nad usprawnieniami.

Źródło: Valve

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper