Na Steam Decku można zainstalować Windows 10. Gracze wkrótce stworzą maszynę do Game Passa

News
1138V
Steam Deck Valve
Wojciech Gruszczyk | 10.03, 20:56

Valve oficjalnie wydało pierwsze sterowniki, dzięki którym gracze będą mogli zainstalować Windows na Steam Decku. Jest to bardzo ciekawa wiadomość dla klientów zainteresowanych włączeniem katalogu Xbox Game Pass na przenośnym PC.

Steam Deck to najnowsze urządzenie Valve, które trafiło na rynek z własnym systemem. Producent jednak zapowiedział, że gracze bez najmniejszego problemu będą mogli zainstalować nawet propozycję Microsoftu, ponieważ firma nie zamierza w żaden sposób blokować platformy.

Dzisiaj firma wydała pierwszy zestaw sterowników (GPU, Wi-Fi, Bluetooth), dzięki którym gracze mają bez problemów zainstalować Windows 10.

Propozycja nie jest aktualnie idealna, ponieważ użytkownicy nie będą mogli korzystać z głośników oraz gniazda słuchawek, ponieważ nie wydano do nich sterowników – jedyną opcją jest słuchanie muzyki przez Bluetooth lub USB-C.

Producent podkreśla, że chcąc dokonać tej instalacji musimy na początku usunąć aktualny system, ponieważ obecnie Steam Deck nie oferuje dual-boota.

Valve przygotowało podstronę, gdzie otrzymacie wszystkie informacje dotyczące instalacji Windowsa na Steam Decku. Będzie to na pewno dobra wiadomość dla graczy, którzy chcą wykorzystywać sprzęt do ogrania gier z Xbox Game Passa.

Źródło: Theverge

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper