Ranking sprzedaży gier w UK. Słabość Ghostwire Tokyo i rewelacyjne wyniki exclusiva Switch

Gry
1206V
Gran Turismo 7 wyścig
Bartosz Dawidowski | 04.04.2022, 11:02

Otrzymaliśmy już najnowsze dane sprzedażowe z Wielkiej Brytanii. Sprawdźmy, jakie tytuły cieszyły się największym zainteresowaniem w ostatnim tygodniu.

W kategorii sprzedaży wydań fizycznych wciąż rządzi nowy exlusive ze Switch. To oczywiście Kirby and the Forgotten Land. Gra utrzymała pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży pudełkowych wydań gier na rynku brytyjskim, nawet pomimo spadku sprzedaży o 43% tydzień do tygodnia. Według danych GfK i GamesIndustry Kirby and the Forgotten Land już stał się najszybciej rozchodzącą się grą w dziejach marki.

Elden Ring udało się wejść na drugie miejsce zestawienia, pomimo pogorszenia wyników o 22% w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni. Z kolei Pokemon Legends Arceus sprzedawało się w ostatnich dniach lepiej o 9% i wskoczyło dzięki temu na 3 lokatę rankingu.

Duży spadek zaliczyło Ghostwire Tokyo. Z miejsca 11 gra wydawana przez Bethesdę zleciała na pozycję 23. Kilka dni temu pisaliśmy również o bardzo słabych wynikach tej produkcji na rynku japońskim, gdzie Ghostwire Tokyo znalazło jak na razie tylko ok. 10 tysięcy nabywców. Słabną też wyniki fizycznych wydań Gran Turiso 7. Gra zanurkowała z pozycji numer 4, zajmowanej dwa tygodnie temu, na miejsce 7.

Ranking sprzedaży gier na rynku brytyjskim (ostatni tydzień, tylko pudełka):

  1. Kirby and The Forgotten Land
  2. Elden Ring
  3. Pokémon Legends: Arceus
  4. Tiny Tina's Wonderlands
  5. FIFA 22
  6. Mario Kart 8: Deluxe
  7. Gran Turismo 7
  8. WWE 2K22
  9. Animal Crossing: New Horizons
  10. Horizon Forbidden West

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2022-04-03-kirby-and-the-forgotten-land-scores-second-no-1-uk-boxed-charts

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper