Morbius nie podbił serc recenzentów, ale cieszy się zainteresowaniem widzów. Venom z lepszym wynikiem

Filmy i seriale
1284V
Morbius (2022)
Iza Łęcka | 04.04, 09:05

Sony Pictures może mieć niełatwy orzech do zgryzienia – choć wytwórnia dość intensywnie pracuje nad rozwojem Sony’s Spider-Man Universe, „Morbius” może nieco zaburzyć plany o sukcesie. Sprawdźmy, jaką popularnością cieszył się film w premierowy weekend.

Najnowsza przygoda poświęcona wampirzemu przeciwnikowi Spider-Mana już od startu nie ma zbyt łatwego losu. Wielu recenzentów nie pozostawiło na widowisku suchej nitki. Tak jak informowaliśmy, obecnie średnia poleceń produkcji z Jaredem Leto w roli głównej wynosi jedynie 17% na serwisie Rotten Tomatoes - co ciekawe, 70% widzów (ponad 2500 ocen) pozytywnie przyjmuje historię.

Nieprzychylne opinie dziennikarzy nie zniechęciły odbiorców do przybycia na seanse. W trakcie debiutanckiego weekendu widowisko zarobiło 39,1 mln dolarów w Stanach Zjednoczonych (4268 kin) i uplasowało się na fotelu lidera rankingu z tego tygodnia. Wynik potwierdza zasadę, że nie każdy film czerpiący z potencjału superbohaterskich przygód jest równie ochoczo wybierany – a tutaj dobrym przykładem jest „Venom”, który również nie zdobył uznania recenzentów, a mimo to w weekend otwarcia uzyskał 80 mln dolarów w USA.

W światowych zestawieniach „Morbius” zdobył łącznie 84 mln dolarów przy 75 mln dolarów wydanych na produkcję (marketing nie jest wliczany w podsumowania). Nadal nie wiadomo, czy produkcja wyreżyserowana przez Daniela Espinosę znajdzie się na chińskim rynku. Nie ulega jednak wątpliwości, że Sony musi pomyśleć nad strategią, która zachęci większe grono odbiorców do oglądania widowisk spod szyldu Sony’s Spider-Man Universe.

Na drugim miejscu znalazło się „Zaginione miasto”, w których grają Sandra Bullock oraz Channing Tatum (14,8 mln dolarów), a kolejne miliony do kasy dołożył znakomity „The Batman”, który zamyka podium zestawienia. Po pięciu tygodniach od startu klimatyczna produkcja z Robertem Pattinsonem posiada już na koncie 710,5 mln dolarów w światowym box office i jest najchętniej oglądanym filmem tego roku.

Sprawdźcie naszą recenzję „Morbiusa”.

Źródło: Variety

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper