Najdroższa karta Pokemon w rękach Logana Paula. Youtuber trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

News
16404V
Logna Paul Rekord Guinnessa
Iza Łęcka | 04.04, 10:38

Logan Paul ponownie przypomniał o sobie fanom marki Pokemon. Youtuber oraz początkujący bokser stał się właścicielem najbardziej wartościowej karty Pokemon w historii. Jego zakup został odnotowany przez Księgę Rekordów Guinnessa.

Na początku roku Logan Paul pochwalił się zakupem pakietu niezwykle drogich kart pierwszej generacji Pokemon, które od początku wzbudzały niepokój wśród społeczności Pokémon Trading Card Game. Wielu obeznanych w temacie kolekcjonerów śmiało twierdziło, że influencer sięgnął po podróbki i jak się później okazało, ich przewidywania były słuszne. Twórca internetowy rzeczywiście zainwestował 14 mln zł w fałszywe karty.

Ta sytuacja nie sprawiła jednak, że Logan ma awersję do "drogiego hobby", dlatego podczas swojej debiutanckiej walki na 38. gali Wrestlemanii youtuber przystąpił do starcia, mając przy sobie naszyjnik stworzony z karty Pikachu. Nie była to jednak zwyczajna karta, ponieważ „PSA Grade 10 Pikachu Illustrator” zostało kupione za 5 275 000 dolarów.

Po wygranej walce na WWE Logan wrócił do szatni, gdzie miał czekać na niego przedstawiciel Księgi Rekordów Guinnessa – za kulisami odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu. Celebryta nie krył zadowolenia:

„Ubiegałem się o tak wiele rekordów i fakt, że w końcu go dostałem po moim pierwszym zwycięstwie w historii [WWE - przyp. red.]? Wracam do szatni i od razu dostaję drugą wygraną? Kocham Pokemony i fakt, że zostało to potwierdzone przez Guinness World Records - to jest szalone. Dzisiejsza noc jest szalona. To nie wydaje się prawdziwe!”.

Głośne poczynania youtubera nie zyskują jednak poklasku na rynku kart Pokemon. Coraz więcej kolekcjonerów zauważa, że astronomiczne kwoty, które wydaje on na nowe eksponaty, zaburzają sytuację, powodując sztuczne windowanie cen interesujących pozycji.

„Gratulujemy @LoganPaul zdobycia pierwszego tytułu Księgi Rekordów Guinnessa!

Jego PSA 10 Pikachu Illustrator to najdroższa karta Pokémon sprzedana na prywatnej aukcji - 5 275 000 $”.

Źródło: The Gamer

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper