Logan Paul za 14 mln zł kupił karty Pokemon, a według kolekcjonerów to podróbki

Gry
10714V
Logan Paul za 14 mln zł kupił karty Pokemon, a według kolekcjonerów to podróbki
Wojciech Gruszczyk | 05.01.2022, 15:19

Logan Paul próbuje nieustannie zaskakiwać swoich fanów i YouTuber wydał 3,5 mln dolarów za karty Pokemon. Sytuacja jest jednak kłopotliwa, ponieważ według szczegółowego śledztwa – początkujący bokser wydał majątek na podróbki.

Logan Paul nie tylko obija kolejnych kelnerów w boksie i pręży mięśnie przed szefem UFC, YouTuber nieustannie angażuje się w temat Pokémon Trading Card Game, ponieważ jego zdaniem karty mogą być dobrą inwestycją na lata.

Twórca 20 grudnia zaprezentował na Twitterze zdjęcie zamkniętego zestawu Pokemonów – to pudełko pierwszej generacji. Base Set miał kosztować celebrytę 3,5 mln dolarów (14 mln zł).

Logan Paul pochwalił się paczką, ale specjaliści związani z rynkiem Pokémon Trading Card Game są przekonani, że YouTuber został oszukany i za astronomiczną kwotę kupił podróbki kart.

„właśnie wydałem 3 500 000 $ na to zapieczętowane i uwierzytelnione pudełko z kartami Pokémon 1. generacji”

Na witrynie TCG PokeBeach przeprowadzono całe śledztwo, które ma potwierdzać, że YouTuber wydał 3,5 mln dolarów na nieoficjalny zestaw – dowodem jest między innymi fałszywa etykieta, nieodpowiedni kod kreskowy oraz bardzo wątpliwe pochodzenie zestawu... Fani Pokemon TCG podkreślają nawet, że tak naprawdę nikt nie był zainteresowany kupieniem paczki, która w kwietniu została sprzedana za zaledwie 72 500 dolarów – gdy w normalnej sytuacji takie pakiety były wyceniane na ponad 430 000 dolarów. Ma to być potwierdzenie, że box nie pochodzi z legalnego źródła, ponieważ znani i doświadczeni kolekcjonerzy nie próbowali jej kupić.

Dochodzenie w pewien sposób skomentował sam zainteresowany, który ma w weekend udać się do Chicago, by potwierdzić, że kupił oryginalne karty.

„aktualizacja w tym temacie: w ten weekend lecę do Chicago, aby zweryfikować sprawę z BBCE, z firmą, która zapewniła autentyczność zestawu

ciąg dalszy nastąpi…”

Warto przypomnieć, że w listopadzie informowaliśmy o przechwyceniu 7,6 tony podrobionych kart Pokemon.

Źródło: https://www.gamingbible.co.uk/news/logan-pauls-35-million-pokmon-cards-potentially-fake-20220104

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper