Valorant zmierza na konsole? Ogłosznie o pracę w Riot Games sugeruje wyczekiwany ruch

Gry
951V
Valorant
Kajetan Węsierski | 02.04.2022, 15:30

Pamiętacie jeszcze Valorant? W okolicach premiery, która miała miejsce w czerwcu 2020 roku, o grze było niezwykle głośno. Dostaliśmy wszak kolejną produkcję od Riot Games, która miała skraść serca fanów i stać się kolejnym hitem scen wirtualnego sportu. I o ile ta pierwsza część udała się wyłącznie przy konkretnej grupie fanów, o tyle z drugą poszło bardzo gładko. Dziś to jeden z największych projektów branży esportowej.

Nie ma więc żadnego zaskoczenia, iż twórcy powoli rozwijają swoją taktyczną strzelaninę. Wygląda bowiem na to, że po blisko dwóch latach wreszcie coś się dzieje w związku z wyczekiwaną premierą na konsolach, o którą gracze pytali jeszcze przy okazji debiutu na PC. Poruszenie wywołało bowiem ogłoszenie o pracę, która pojawiło się na oficjalnej witrynie Riot Games, które jasno wskazuje, iż poszukiwany jest Senior Game Designer ds. konsol, oczywiście do Valoranta.

I choć nigdy nie zostało napisane, ani powiedziane, że esportowy hit zmierza na konsole, to treść samego ogłoszenia, gdzie czytamy o obowiązkach (m.in. projektowanie i udoskonalanie funkcji, trybów i systemów, które pomogą wprowadzić gry konsolowe na rynek), pozwala wierzyć w taki obrót spraw. Oczywiście warto dalej podchodzić do tego z odpowiednim dystansem, albowiem jeszcze w 2020 roku twórcy wspominali, że istniał prototyp strzelaniny na konsole, ale nie udało im się tego odpowiednio przeprojektować. Tym razem będzie lepiej? Oby!

Źródło: Gaming Bolt

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper