Twórcy Halo Infinite rozumieją, że fani mają dość czekania na nową zawartość, ale studio potrzebuje czasu

News
1020V
Halo Infinite
Wojciech Gruszczyk | 01.04, 17:38

Społeczność Halo coraz głośniej narzeka na działania 343 Industries. Twórcy nie zapewniają oczekiwanych nowości i nie brakuje głosów, według których Halo Infinite nie wróci już na odpowiedni tor. Studio jednak nie składa broni i zamierza oferować graczom duże nowości.

343 Industries w znakomity sposób zakończyło 2021 rok, ale twórcy nie radzą sobie z rozwojem produkcji. Deweloperom odpowiedzialnym za serię Halo wyraźnie brakuje doświadczenia w rozwijaniu gier-jako-usług i nawet przedstawiciele zespołu rozumieją, że gracze mogą mieć dość.

Brian 'ske7ch' Jarrard, dyrektor społeczności Halo, w rozmowie z graczami na Reddicie potwierdził, że 343 Industries nie jest zadowolone z tego, jak aktualnie wygląda rozwój Halo Infinite:

„Rzeczywiście jest wiele wyzwań i ograniczeń. Na pewno nie jesteśmy zadowoleni z tego, że nie możemy spełnić oczekiwań graczy i społeczności, to trudna sytuacja, która zajmie zespołowi trochę czasu, aby się z nią uporać. W tej chwili skupiamy się na 2. Sezonie i będziemy mieli więcej do powiedzenia na ten temat w nadchodzących tygodniach. W międzyczasie odbywa się wiele prac związanych z planowaniem produkcji, obliczaniem kosztów, planowaniem, zatrudnianiem, itp., co nie sprzyja regularnym, szczegółowym aktualizacjom”.

Twórcy chcą w niedalekiej przyszłości przedstawić konkrety, ale warto zwrócić uwagę, że twórcy wciąż zajmują się kosztorysem, co może sugerować jedno – 343 Industries zabrakło osób, które mają doświadczenie w pracy nad grami-jako-usługami.

Brian 'ske7ch' Jarrard wspomniał dodatkowo, że zdaje sobie sprawę z opinii społeczności:

„Rozumiemy, że społeczności po prostu brakuje cierpliwości i szczerze mówiąc, myślę, że są zmęczeni słowami. Po prostu potrzebujemy trochę czasu dla zespołu, aby uporządkować szczegóły i wtedy z pewnością będziemy mogli podzielić się z wami tyloma [konkretami], ile będziemy mogli”.

Źródło: VGC

Komentarze (101)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper