Apple kupiło Rockstar Games! GTA 6 trafi na iOS

Gry
26643V
Apple kupiło Rockstar Games! GTA 6 trafi na iOS
Iza Łęcka | 01.04.2022, 07:00

Od kilku dni w naszej branży pojawiały się plotki, według których nadciąga duże przejęcie, ale czy ktoś spodziewał się, że Rockstar Games może trafić pod skrzydła innej firmy? Apple wkracza do gry i przejmuje jedną z najbardziej znanych ekip deweloperskich na świecie.

Od zeszłego roku systematycznie jesteśmy świadkami zakupów dokonywanych przez największych wydawców, lecz dotychczas Apple nie dołączało do walki o znane studia. Amerykański producent odpowiedzialny między innymi za smartfony, tablety czy też komputery nieoczekiwanie zdecydował się na przejęcie Rockstar Games.

Dalsza część tekstu pod wideo

Studio odpowiedzialne za serię Grand Theft Auto zostało założone w 1998 roku przez Sama Housera, Dana Housera, Terry'ego Donovana i Jamiego Kinga. Od tego czasu branża gier zmieniła się diametralnie, ale możemy przypuszczać, że ostatnie wpadki musiały odegrać duże znaczenie. Korporacja właśnie przekazała, że dołącza do Apple.

„Z dumą ogłaszamy kolejny rozdział w naszej historii. Rockstar Games od dzisiaj dołączyło do rodziny Apple, by dalej tworzyć najlepsze gry na świecie i przenosić granicę mobilnej rozgrywki”.

Nie bez powodu w oficjalnym komunikacie nawiązano do tematu „mobilnej rozgrywki”, gdyż Rockstar Games zapowiedziało, że następna część serii Grand Theft Auto to GTA 6, które trafi na urządzenia z systemem iOS:

„Możemy także potwierdzić, że zapowiedziana wcześniej nowa odsłona GTA to tak naprawdę Grand Theft Auto VI. GTA VI będzie pierwszą pozycją, która w dniu premiery trafi także na urządzenia z systemem iOS. Wkrótce przedstawimy pełny zwiastun oraz podamy datę premiery gry”.

GTA 6 trafi na iOS

Prace nad GTA 6 trwają tak długo z powodu opracowania produkcji na wiele urządzeń. Ross Childs, główny inżynier oprogramowania w Rockstar Games, poinformował, że deweloperzy stworzyli zupełnie nową technologię, która pozwala płynnie skalować obraz i dostosowywać płynność rozgrywki – dzięki tym rozwiązaniom, niezależnie od urządzenia, Grand Theft Auto 6 ma działać i wyglądać dobrze.

„Nasz zespół inżynierów przez 3 ostatnie lata pracował nad technologią, która pozwala płynnie dostosowywać rozgrywkę do wszystkich urządzeń. Rockstar Games będzie pionierem, oferując pełnoprawne gry AAA o najwyższej jakości nie tylko na konsolach i komputerach, ale również urządzeniach mobilnych. GTA VI to pierwsza produkcja w historii, która zadebiutuje nie tylko na najnowszych platformach Sony i Microsoftu, poprzedniej generacji, komputerach osobistych, ale również na smartfonach” – powiedział Ross Childs.

Sam Houser, dyrektor generalny Rockstar Games, w oświadczeniu podkreślił, że to nowy rozdział w historii studia, które w przyszłości planuje zaoferować więcej swoich gier na urządzeniach mobilnych.

„Gdy w 1998 roku zakładaliśmy Rockstar Games, nigdy nie sądziłem, że nasze gry będą jednymi z najbardziej wyczekiwanych na świecie. Ostatnie lata były bardzo intensywne, jednak teraz jesteśmy gotowi nie tylko na prezentację Grand Theft Auto VI, ale możemy pokazać technologię, która zrewolucjonizuje branżę i postrzeganie rynku mobilnego. Przed nami nowy rozdział w historii Rockstar Games, ale również całego gamingu” – wspomniał Sam Houser.

Zgodnie z opublikowanymi komunikatami GTA 6 zadebiutuje na PS5, XSX|S, PS4, XOne, Nintendo Switchu, PC i urządzeniach mobilnych (iOS).

GTA 6 trafi na iOS

Źródło: Informacja prasowa - Rockstar Games

Komentarze (235)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper