The Office PL i Kruk powrócą. Canal+ nie rezygnuje z produkcji

Filmy/seriale
722V
The Office PL
Iza Łęcka | 24.03.2022, 13:34

Widzowie Canal+ mogą szykować się na kolejny sezon „The Office PL”. Polska wersja popularnego na całym świecie „Biura” powróci za sprawą drugiego sezonu. Potwierdzono także opracowanie kolejnych odcinków „Kruka”.

W lipcu zeszłego roku Canal+ zapowiedział polską wersję „The Office”, której zapowiedź oraz zwiastun nie skradły serc zbyt wielu entuzjastów oryginalnej historii. Pomimo chłodnego przyjęcia, dziennikarze i recenzenci docenili pomysły twórców. Piotrek w swojej recenzji nie ukrywał zaskoczenia produkcją.

Dalsza część tekstu pod wideo

Obecnie możemy przekazać, że stacja planuje rozwijać propozycje – jeszcze w 2022 roku zadebiutuje drugi sezon serialu, za który ponownie w roli reżysera będzie odpowiadał Maciej Bochniak, natomiast scenariusz przygotują Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło i Mateusz Zimnowodzki.

„The Office to światowa marka. Według Nielsena w 2020 roku był to najchętniej oglądany serial w Stanach Zjednoczonych. Polska wersja to pierwsze mockumentary w portfolio Canal+. Pomimo że format liczy już ponad 20 lat, jest wręcz stworzony do streamingu, co potwierdzają świetne wyniki oglądalności w Canal+ online. Ma też unikalny potencjał niekonwencjonalnej promocji word-of-mouth w digitalu, co potwierdziła kampania pierwszego sezonu. Decyzja o kontynuacji jest też wynikiem naszej strategii programowej, której założeniem jest różnorodność gatunkowa i tematyczna - zarówno treści zagranicznych, jak i tych oryginalnych produkowanych w Polsce” – powiedziała Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji w Canal+ Polska.

„The Office PL” to nie jedyna pozycja w fazie produkcji. Trwają prace nad trzecim sezonem „Kruka” – dla widzów śledzących poczynania inspektora Adama Kruka nie powinno być to jednak zbyt dużym zaskoczeniem, bowiem druga seria zakończyła się w bardzo dramatycznie.

Reżyserem „Kruka” pozostaje Maciej Pieprzyca, a Jakub Korolczuk tworzy scenariusz – duet wspólnie pracował już przy tej serii.

„Widzowie, którzy widzieli drugi sezon „Kruka”, wiedzą, co powinno się wydarzyć dalej - Kruk staje się mścicielem i krwawo rozprawia się z przeciwnikami. Ale ten bohater jest nieobliczalny. Równie dobrze może zaszyć się gdzieś daleko, żeby w ciszy przeżyć żałobę. Którą drogę wybierze? Sam jestem ciekaw, bo ja tylko spisuję jego historię, ale wszystkie decyzje podejmuje Adam Kruk” - komentuje Jakub Korolczuk.

Źródło: Wirtualne Media

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper