The Office otrzyma polską wersję. Zobaczcie pierwsze materiały z serialu

Filmy i seriale
3498V
The Office otrzyma polską wersję. Zobaczcie pierwsze materiały z serialu
Wojciech Gruszczyk | 08.07.2021, 13:31

Światowy hit w polskim wydaniu? Już wkrótce widzowie zobaczą „rodzimy The Office”. Nad serialem pracuje Canal+ Polska oraz BBC Studios. Poznajcie pierwsze szczegóły dotyczące produkcji.

Canal+ potwierdził nawiązanie współpracy z BBC Studios, na mocy której ruszyły prace na planie „polskiej wersji jednego z najpopularniejszych seriali wszech czasów” – „The Office”. Premiera produkcji odbędzie się jesienią, a twórcy obiecują, że sprawdzą, jak daleko sięga poczucie humoru Polaków i czy rodacy potrafią śmiać się z samych siebie.

André Renaud, SVP Global Format Sales w BBC Studios, skomentował zapowiedź następującymi słowami:

„W lipcu mija 20 lat odkąd serial The Office Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta zadebiutował na antenie BBC w Wielkiej Brytanii, a widzowie poznali perypetie grupy pracowników biurowych i ich uroczo nieporadnego szefa. Od tego czasu format doczekał się adaptacji w wielu krajach w tym USA, Finlandii, Chile, a ostatnio również w Indiach. Bardzo nas cieszy, że teraz również polscy widzowie doczekają się jego lokalnej wersji, szczególnie, że po ostatnim roku większość z nas zatęskniła za wieloma aspektami biurowego życia. Mam nadzieję, że podróż tego formatu dopiero się zaczyna i wkrótce będzie mógł cieszyć widzów na kolejnych rynkach”.

The Office otrzyma polską wersję. Zobaczcie pierwsze materiały z serialu

Kilka słów dodała również Małgorzata Seck, Wiceprezes Zarządu ds. Programowych CANAL+ Polska:

„W CANAL+ jesteśmy fanami THE OFFICE! Na realizację polskiej wersji kultowego formatu zdecydowaliśmy się, bo na polskim rynku brakuje śmiałej, jakościowej komedii. Pierwowzór ma walor uniwersalny: świetnie się sprawdza i ogląda na całym świecie, w czasach pandemii tęsknimy za biurową codziennością i spoglądamy na nią z pewną nostalgią”.

W obsadzie „The Office” pojawią się Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz, ale również Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Reżyserem projektu został Maciej Bochniak, a producentami Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Natomiast scenariusz opracowali Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim.

Canal+ potwierdza, że „polska wersja The Office” zostanie mocno osadzona w znanej nam rzeczywistości, ale wszystkie najważniejsze elementy (scenariusze, kreatywne koncepty i obsada) są konsultowane ze specjalistami z BBC. Scenariusz ma wykorzystywać aktualne nastroje społeczne, konflikty światopoglądowe czy też bazować na kontrowersyjnym poczuciu humoru, który będzie „testem na dystans Polaków do samych siebie”.

The Office otrzyma polską wersję. Zobaczcie pierwsze materiały z serialu

„Pierwszą rzeczą, nad którą zaczęliśmy się zastanawiać, to jak zaadaptować serial, który ma już 20 lat. Dosyć szybko doszliśmy do wniosku, że musimy go zaktualizować, by odpowiedzieć na oczekiwania współczesnego widza. Napisaliśmy swoje własne scenariusze, inspirowane pierwowzorem. Mamy więc tych samych bohaterów, relacje między nimi, formę. Aczkolwiek uznaliśmy, że mamy na tyle dużo polskości dookoła, plus minęło dwadzieścia lat, że dodawanie „smaczków” do oryginalnych scenariuszy to nie będzie to. Dlatego napisaliśmy wszystko na nowo” – powiedział główny scenarzysta, Łukasz Sychowicz.

Ważnym elementem „The Office” będzie wprowadzenie do świata przedstawionego „silnej kobiecej bohaterki”. Jak podało Canal+ ma to pokazać, że „świat się zmienił i kobiety znaczą dużo więcej w biznesie, niż to miało miejsce 20 lat temu”. W tej roli zobaczymy Vanessę Aleksander.

The Office otrzyma polską wersję. Zobaczcie pierwsze materiały z serialu

Źródło: Informacja prasowa: Canal+

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper