Sony odnawia prawa do klasycznej wydawniczej marki Psygnosis

News
1027V
Amiga
Bartosz Dawidowski | 17.01, 11:19

Psygnosis było w latach 80. i 90. firmą znaną przez wszystakich fanów gier, odpowiedzialną za wydawanie takich hitów jak Shadow of the Beast czy Lemmings. Korporacja założona przez Iana Hetheringtona została w 1999 roku włączona do Sony Computer Entertainment a następnie, w okolicach 2012 roku, rozwiązana.

Wygląda na to, że Sony mimo wszystko będzie chciało nam przypomnieć o Psygnosis. Analityk Robert Serrano zauważył, że w grudniu 2021 roku Sony odnowiło w USA prawa do loga i nazwy "Psygnosis".

Trudno powiedzieć czy przełoży się to na dalsze działania Sony. Możliwe, że to rutynowe działanie i że firma chciała po prostu zabezpieczyć dla siebie dalsze prawa do korzystania z marki Psygnosis.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wciąż w UK działa studio Firesprite, które zostało uformowane z wielu pracowników dawnego Psygnosis. We wrześniu 2021 roku zespół został przejęty przez Sony. Być może zatem firma przymierza się do zmiany szyldu tej ekipy, liczącej ponad 250 osób, która ma na koncie m.in. takie pozycje jak The Playroom, The Playroom VR i Run Sackboy! Run!

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-has-renewed-the-psygnosis-trademark-and-logo/

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych