Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.04.2014 17:31
Nokia przestaje istnieć - Microsoft przejmuje telefonicznego giganta
2697V

Nokia przestaje istnieć - Microsoft przejmuje telefonicznego giganta

Dzisiejszego dnia Microsoft przejął urządzenia oraz usługi fińskiej firmy, a następnie zmienił jej nazwę na Microsoft Mobile Oy. Amerykańska korporacja w ten sposób realizuje wcześniej zapowiedziany plan. 

Za dokładnie 7,5 miliarda dolarów (5,44 mld euro) Microsoft przejął wszystkie działy urządzeń oraz usług firmy. W rezultacie Nokia przestaje istnieć, a Finowie zatrzymali wyłącznie dwie fabryki (w Indiach i Korei Południowej) – jedna z nich ma zostać zamknięta, aby pokryć zaległości podatkowe, zaś druga będzie tworzyć podzespoły dla Microsoftu.

Nie można ukryć, że w tej sytuacji kończy się pewien okres – Nokia od lat borykała się z problemami, jednak użytkownicy do końca wierzyli, że ten najgorszy okres minął...

Niestety, tak się nie stało i 25 kwietnia 2014 roku na rynku pojawił się nowy zawodnik, którego celem jest rywalizacja o jak największą część mobilnego tortu. Jak zapowiadają władze Microsoftu przejęcie Nokii pozwoli firmie na "szybsze wdrażanie innowacji i zdobywania rynku przez Windows Phone" i zarazem "zaprezentowanie miliardowi użytkowników usług Microsoftu".

Jak wspominacie Nokię? Mieliście lub jeszcze macie w swojej kolekcji telefon tej firmy? 

Tagi: Microsoft microsoft mobile oy nokia