SKLEP
Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 11.04.2013 14:53
Reżyseria i produkcja gier wideo na WSF
1484V

Reżyseria i produkcja gier wideo na WSF

W październiku bieżącego roku Warszawska Szkoła Filmowa zaproponuje swoim studentom nowy kierunek - Reżyserię i produkcję gier wideo. Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej znajdziecie w rozwinięciu. Praca w branży jest na wyciągnięcie ręki!

xxxxx

 

Reżyseria i produkcja gier wideo

 

Nowy kierunek w Warszawskiej Szkole Filmowej

 

Od października w Warszawskiej Szkole Filmowej rusza nowy kierunek studiów – Reżyseria i produkcja gier wideo. Ponieważ rynek gier wideo już od dłuższego czasu przynosi większe zyski niż hollywoodzkie kino, Warszawska Szkoła Filmowa zdecydowała się wyjść naprzeciw potrzebom rynku pracy otwierając kierunek nowoczesny, innowacyjny, a przede wszystkim praktyczny. Program studiów został stworzony we współpracy z dwoma partnerami: portalem cdp.pl oraz firmą Techland.

 

Reżyseria gier wideo to nowatorska i unikatowa na skalę krajową specjalizacja studiów. Trzyletnie studia licencjackie przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą dogłębnie poznać tajniki kreatywnego kierowania produkcją gier wideo.


Program studiów został zaprojektowany przez aktywnych twórców branży gier wideo. Nacisk kładziemy przede wszystkim na zdobycie szerokiej praktycznej wiedzy w zakresie tworzenia gier wideo. Przedmioty obejmują projektowanie gier, metody produkcji, metody cyfrowej kreacji artystycznej (tworzenie treści), podstawy programowania, oraz prowadzenia biznesu w zakresie gier. Zajęcia teoretyczne uzupełnione są szerokim zakresem praktycznych zajęć warsztatowych, w których studenci będą samodzielnie tworzyć własne gry w oparciu o poznane techniki i najnowocześniejsze narzędzia.


Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z branży, a program współpracy z wiodącymi producentami gier zapewnia możliwość prowadzenia praktyk w największych studiach tworzących gry w Polsce. Oprócz wiedzy specjalistycznej z zakresu tworzenia gier, studenci zdobywają także wiedzę ogólną z zakresu kultury i sztuki filmowej. W efekcie nauki i zajęć praktycznych absolwenci będą mieli pełną wiedzę nad wszystkim aspektami składającymi się na proces wytwarzania gier wideo i będą w stanie kierować zespołami produkcyjnymi różnej skali, albo samodzielnie tworzyć własne tytuły.

 

Oficjalna strona uczelni.
 

Tagi: reżyseria i produkcja gier wideo warszawska szkoła filmowa