Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 29.01.2013 16:47
Firma Wargaming wkracza na rynek konsol
457V

Firma Wargaming wkracza na rynek konsol

Wargaming jest wielokrotnie nagradzaną firmą, zajmującą się produkcją tytułów Free-To-Play MMO. Jeden z  liderów tego segmentu rynku gier komputerowych postanowił wejść na nasze konsolowe poletko, wykupując na dzień dobry Day 1 Studios. Twórcy F.E.A.R. i F.3.A.R. pracują już nad kolejnym tytułem.

xxxxx

 

INFORMACJA PRASOWA:

 

 

Wargaming bierze na celownik…konsole!

 

Firma pozyskuje Day 1 Studios i koncentruje się na nowych
platformach sprzętowych

 

Wargaming, jeden z liderów segment gier  free-to-play MMO ogłasza pozyskanie amerykańskiego studia Day 1 za kwotę 20 milionów dolarów (USD). Tym samym nowo utworzone studio wewnętrzne firmy Wargaming z siedzibą w Chicago, zajmie się stworzeniem nieogłoszonego jeszcze tytułu na konsole.

 

Niniejszy krok jest ważnym punktem w strategii firmy Wargaming, która to będzie w stanie dostarczać rozrywkę na konsolach oraz na innych platformach sprzętowych. W zeszłym roku ogłaszaliśmy również przejęcie australijskiej firmy BigWorld Pty Ltd., która zajmuje się dostarczaniem „silnika” graficznego oraz oprogramowania pośredniego na serwerach.

 

Ruch w kierunku produkcji gier na konsole to olbrzymi krok dla Wargamingu, jako że zaznaczamy swoją obecność na nowych platformach sprzętowych” powiedział Victor Kislyi, prezes Wargaming. „Wkrótce podzielimy się pierwszymi efektami naszej pracy”. 

 

Wargaming to lider segmentu free-to-play, który ustanawia poziom jakości, do którego wszyscy równają” powiedział Denny Thorley, nowy szef studia Wargaming z siedzibą w Chicago. “Nasz zespół już nie może się doczekać, aby rozpocząć pierwszy konsolowy projekt dla Wargaming.

 

Nowo otwarte studio zaprasza wszystkich utalentowanych twórców z całego globu, aby dołączyć do ich szeregów.

 

Oficjalna strona internetowa firmy Wargaming:

www.wargaming.com

Tagi: day 1 studios konsole wargaming