Michał Włodarczyk Michał Włodarczyk 11.01.2013 16:57
Gry wideo powodem przemocy w USA i basta!
1004V

Gry wideo powodem przemocy w USA i basta!

Mężczyznę do złego namawia kobieta, a w Stanach Zjednoczonych młodzi ludzie sięgają po broń przez gry wideo. Sprawę Mass Effect, które zostało "wrobione" w rzeź, jaka miała miejsce w stanie Connecticut, znacie już bardzo dobrze. Tym razem sprawa dotyczy już całego kraju, gdzie przeprowadzono badania na temat wpływu gier na amerykańską młodzież.

xxxxx

 

Common Sense Media przedstawiło dziś rezultaty swoich badań, w których przepytano łącznie tysiąć rodziców z każdego stanu. 75% tych ludzi jest przekonane, że brutalne gry napędzają przemoc wśród dzieci i młodzieży w USA. Tyle samo procent twierdzi, iż uchronić nieletnich przed obrazami z gier wideo jest bardzo trudno, natomiast 89% pytanych powiedziało, że przemoc we współczesnych grach jest problemem.

 

Rodzicom zaprezentowano zwiastun Hitman: Rozgrzeszenie, po czym 84% stwierdziło, że podobne reklamy powinny być emitowane tylko w późnych godzinach nocnych. Istotnym pytanie było, kto z rodziców zwraca uwagę na rating wiekowy, zanim kupi podopiecznemu grę lub film. 68% przywiązuje do tego dużą wagę, 23% w ogóle, a 9% ankietowanych nie jest pewnych.

 

Nam pozostaje zacisnąć zęby i bawić się dalej.

Tagi: ankieta brutalne gry wideo przemoc usa