Hitman: Rozgrzeszenie

Hitman: Rozgrzeszenie

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS3 8.0
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
IO Interactive
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
20.11.2012
Europa:
20.11.2012
Polska:
20.11.2012
Producent:
IO Interactive
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
20.11.2012
Europa:
20.11.2012
Polska:
20.11.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Hitman: Rozgrzeszenie (PS3)
9.0
Recenzja: Hitman: Rozgrzeszenie (PS3)

Hitman: Rozgrzeszenie - opis gry

Hitman: Rozgrzeszenie jest grą akcji, w której zadaniem gracza jest eliminować wyznaczone cele, pozostając przy tym w ukryciu. Rozgrzeszenie zostało wyprodukowane przez studio IO Interactive i wydane przez Square Enix w listopadzie 2012 roku na PC oraz konsole PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Główny bohater Rozgrzeszenia powraca z kolejnym zleceniem od Agencji, ale jest to zadanie zdecydowanie bardziej osobiste i, jednocześnie, przerażająco wątpliwe moralnie. Agent otrzymuje rozkaz zabicia nikogo innego, jak koordynatorki i wieloletniej współpracowniczki, Diany Burnwood. Gdy już dociera do niej, eliminując lub mijając po drodze blisko dwa tuziny strażników, Agent 47 musi podjąć decyzję, która wynika z rzeczy zaskakującej dla niego - emocji. Po „wykonaniu” zadania, protagonista jest  zmuszony bardzo mocno uważać na swoje kolejne poczynania i wyjaśnić kilka naglących spraw, unikając jednocześnie zostania zlikwidowanym.

Hitman: Rozgrzeszenie  sprawia wrażenie starej dobrej odsłony serii, ale bardzo uwspółcześnionej, nie łamiącej żadnych z obecnych standardów. Gracz może to odczuć, eliminując i wyciszając kolejnych obecnych na mapie przeciwników. W sytuacji, gdy zabraknie środków pomocniczych, 47 radzi sobie doskonale gołymi rękoma oraz przy użyciu broni palnej. Gra wybacza małe przewinienia, a jest to o tyle istotne, że każda z misji jest punktowana. Efektywność w cichym eliminowaniu celów, najlepiej w jak najbardziej wyrafinowany sposób, daje możliwość podbicia swoich statystyk i wykazania się przed innymi graczami. Istotną rolę w rozgrywce pełni Instynkt, wzrorowany na trybie detektywistycznym znnym z obu części Batmana. Deweloper zaimplementował tryb Kontraktów, który według twórców ma być zastępstwem dla bardziej klasycznych rozgrywek sieciowych.

Pod względem oprawy graficznej Hitman: Rozgrzeszenie nie zawodzi, wrażenie robią szczególnie świetne animacje, choć głównie zachwyty te dotyczą ruchów Agenta i dokonywanych przez niego zabójstw. Produkcja IO Interactive okraszona została polską wersją językową, a główny bohater przemawia głosem Pawła Małaszyńskiego.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Hitman: Rozgrzeszenie

Komentarze (95)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper