Xbox Series X|S może stracić dostęp do gier z PlayStation. Microsoft wyłącza funkcję

News
3488V
Xbox Series X|S może stracić dostęp do gier z PlayStation. Microsoft wyłącza funkcję
Wojciech Gruszczyk | 05.01, 16:57

Od premiery Xboksy Series X|S zbierały pochwały od fanów emulacji, ponieważ specjalny tryb deweloperski pozwalał graczom ogrywać produkcje z między innymi pierwszego PlayStation. Firma jednak postanowiła zareagować i niektórzy gracze utracili już dostęp do funkcji.

Xbox Series S stał się prawdziwym przebojem wśród graczy, którzy uwielbiają emulację, ponieważ najmniejszy Xbox w historii włącza między innymi gry z PlayStation. Produkcje mogą nawet działać w 60 klatkach przy rozdzielczości 4K – czyli znacznie lepiej względem rozgrywki na konsoli Sony.

Jak się jednak okazuje – część graczy może utracić dostęp do specjalnego trybu, ponieważ Microsoft zaczął wyłączać funkcję klientom, którzy nie korzystali z niej w odpowiedni sposób.

Na pewno warto tutaj wytłumaczyć, że emulacja jest na konsolach Microsoftu dostępna przez tryb deweloperski – ten możemy wykupić za 19,99 dolarów. Jeśli jednak nie wysyłamy i pobieramy plików, czyli nie korzystamy z narzędzi w odpowiedni sposób, to możemy stracić dostęp do funkcji.

Jak się okazuje, gracze korzystający z trybu deweloperskiego do emulacji otrzymali od Microsoftu następujące wiadomości:

„Wyłączyliśmy rejestrację do Windows i Xbox na Twoim koncie Microsoft Partner Center, ponieważ nie było ono aktywne w Sklepie. Dla wyjaśnienia, zobacz Developer Code of Conduct (https://docs.microsoft.com/en-us/windows/uwp/publish/store-developer-code-of-conduct), który mówi, że należy utrzymywać aktywną obecność w Sklepie.

Możemy podejrzewać, że gracze będą teraz szukać odpowiedniego rozwiązania, by móc dalej korzystać z trybu i móc włączać emulacje gier ze starszych platform na najnowszych Xboksach.

Źródło: https://wccftech.com/microsoft-disabling-xbox-dev-mode-access/

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper