Iza Łęcka Iza Łęcka 28.09.2021 08:17
Xbox Series S i przeglądarka do włączania gier z PlayStation
3022V

Xbox Series X|S może uruchamiać gry z PlayStation i Nintendo 64 dzięki przeglądarce

Najnowsza aktualizacja do Xboksów Series X|S zapewniła graczom możliwość korzystania z rozbudowanej przeglądarki. To właśnie dzięki niej możemy włączać gry między innymi z PlayStation i Nintendo 64. Teraz nie potrzebujemy trybu deweloperskiego.

W zeszłym tygodniu Microsoft zaoferował wszystkim użytkownikom Xboksów ulepszoną przeglądarkę Edge. Okazuje się, że obecnie gracze nie muszą wykorzystywać trybu deweloperskiego, by uruchamiać emulatory, a wystarczy wejść na jedną z witryn.

Wiemy już, że Xboksy Series X|S pozwalają sprawdzać gry przykładowo z PlayStation w 4K i 60 klatkach na sekundę, lecz dzięki ostatniej aktualizacji nie trzeba wykorzystywać możliwości konsoli oferowanych przez giganta z Redmond – wystarczy wejść na przeglądarkowe wersje emulatorów bazujących na Javascript, by włączyć produkcje chociażby z Nintendo 64, PlayStation, Super NES, Sega Genesis / Mega Drive, MS DOS i Amigii.

We wskazanym rozwiązaniu nadal natrafimy na ograniczenia, a część użytkowników podkreśla, że wciąż najlepszą opcją jest wykorzystanie trybu deweloperskiego, jednak warto zwrócić uwagę, że by otrzymać pełny dostęp do możliwości Xboksów Series X|S należy zapłacić 20 dolarów.

Poniżej możecie sprawdzić, jak za pomocą przeglądarki uruchomiony został Tekken czy też The Legend of Zelda: Ocarina of Time. YouTuber Modern Vintage Gamer zaprezentował, że można skorzystać z różnych trybów wyświetlania, bądź zagrać na podzielonym ekranie.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-x-emulator-n64-playstation/

Tagi: nintendo 64 PlayStation Xbox Series S Xbox Series X|S