Gry z PlayStation na Xbox Series S w 4K i 60 fps. YouTuber pokazuje możliwości sprzętu

News
4561V
Gry z PlayStation na Xbox Series S w 4K i 60 fps. YouTuber pokazuje możliwości sprzętu
Wojciech Gruszczyk | 18.08.2021, 08:21

Xbox Series X|S posiadają otwartą strukturę, dzięki której gracze mogą instalować na urządzeniach różne programy. Wszystko za sprawą trybu deweloperskiego i to właśnie za jego pomocą udało się uruchomić gry z PlayStation na Xboksie Series S.

Od wczoraj wiele redakcji wspomina o projekcie YouTubera Modern Vintage Gamer, który za pomocą trybu deweloperskiego zainstalował na Xboksie Series S emulator DuckStation. Zainteresowany nie potrzebował do tego żadnej przeróbki, ale za pomocą programu może on uruchomić gry z PlayStation na sprzęcie Microsoftu.

Test miał na celu sprawdzenie, jak Xbox Series S poradzi sobie z technologią skalowania i przyspieszenia rozgrywki. Jak się okazuje: gry z PlayStation działają w natywnej rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Xbox Series S radzi sobie nawet z wyeliminowaniem problemu zniekształcenia tekstur – w tym wypadku niezbędna jest duża moc obliczeniowa, ale Xbox Series S nie ma tutaj problemów. Gry wykorzystują także True Colour Rendering i Texture Filtering.

Modern Vintage Gamer uważa, że DuckStation jest „prawdopodobnie najlepszym doświadczeniem z PlayStation, jakie udało mu się uzyskać dzięki emulacji”.

Warto jednak podkreślić, że tryb deweloperski na Xboksach Series X|S jest dostępny za symboliczną opłatą i dostęp do narzędzi nie powoduje utraty gwarancji konsoli.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/a-new-emulator-lets-xbox-series-x-s-play-playstation-games-at-4k/ https://gamingbolt.com/youtuber-shows-playstation-emulation-on-xbox-series-s

Komentarze (141)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych