Escape from Tarkov imponuje grafiką. Technologia DLSS znów pokazuje pazur

News
1200V
Escape from Tarkov imponuje grafiką. Technologia DLSS znów pokazuje pazur
Bartosz Dawidowski | 05.01, 14:23

Twórcy Escape from Tarkov postanowili przypomnieć nam o swojej wciąż powstającej strzelaninie. Gra otrzymała nowy zwiastun, tym razem skupiony na aspektach graficznych.

Najnowszy materiał wideo został przygotowany we współpracy z firmą NVIDIA. Escape from Tarkov to kolejna produkcja, po Dying Light 2 czy Rainbow Six Extraction, która obsłuży technologię DLSS, zapewniając znacznie wyższy framerate przy minimalnym, bardzo mało zauważalnym pogorszeniu jakości wizualnej.

Poniższy filmik pokazuje nie tylko, jak wspaniale może się prezentować Escape from Tarkov z włączonym DLSS, ale też jak wielkie są zyski w zakresie płynności animacji przy korzystaniu z tej technologii. W jednym z ujęć NVIDIA chwali się wzrostem framerate'u o 40 klatek na sekundę. W tej samej sytuacji gra generuje w normalnym trybie graficznym ok. 88 fps, a z włączonym DLSS na liczniku pojawia się nawet 130. 

To już kolejny, bardzo imponujący przykład zastosowania DLSS w grach. Wcześniej NVIDIA pokazywała, że technologia potrafi zapewnić nawet dwukrotne przyrosty framerate'u w takich produkcjach jak Away: The Survival Series, o czym szerzej pisaliśmy w tym miejscu.

Niestety wciąż nie wiemy, kiedy Escape from Tarkov pojawi się w pełnym wydaniu na rynku. Gra nadal znajduje się w fazie bety.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych