Embracer Group na świątecznych zakupach. Firma kupiła Dark Horse Media i Perfect World

News
492V
Embracer Group na świątecznych zakupach. Firma kupiła Dark Horse Media i Perfect World
Wojciech Gruszczyk | 21.12.2021, 20:55

Szwedzki holding kończy 2021 rok dużymi zakupami. Embracer Group przejęło Dark Horse Comics i stało się właścicielem ponad 300 ciekawych IP. To jednak nie koniec, ponieważ firma jeszcze bardziej rozbudowała swoje struktury.

W listopadzie informowaliśmy, że Embracer Group przejęło w ostatnich miesiącach 37 studiów, a nawet zamierza za 2,75 mld dolarów dołączyć do swojej korporacji Asmodee. Jak się okazuje, Szwedzi się nie zatrzymują i dzisiaj oficjalnie potwierdzono wielką transakcję.

Embracer Group ogłosiło przejęcie całego Dark Horse Media, czyli specjalistów od komiksów i figurek. Sytuacja jest jednak ciekawa, ponieważ firma zapowiedziała, że zamierza wykorzystać swoje IP, by wejść do branży gier – teraz możemy mieć pewność, że wewnętrzne studia całego holdingu zajmą się opracowaniem produkcji.

Embracer Group zgarnęło tym samym ponad 300 nowych IP i pewnie duża część światów zostanie przeniesiona do naszej branży. Sytuacja jest jednak ciekawa, ponieważ Szwedzi przejęli także Dark Horse Entertainment, czyli firmę, która od 1989 roku opracowała ponad 40 filmów i seriali – w tym między innymi „Maskę”, „Strażnik czasu” oraz serię „Hellboy”.

Nie potwierdzono, jaką kwotę Embracer Group przeznaczy na całe Dark Horse Comics, ale transakcja ma zostać zakończona na początku 2022 roku.

To jednak nie koniec, ponieważ Embracer Group za 125 mln kupiło także Perfect World Entertainment (producent Neverwinter, wydawca Remnant: From the Ashes, Torchlight, Hob), ale także Shiver Entertainment (studio wspierające, które pomagało przy między innymi Mortal Kombat 11), DIGIC (węgierskie studio animacji 3D z siedzibą w Budapeszcie, specjalizujące się w produkcji filmów animowanych 3D do gier CGI) oraz Spotfilm Networx (posiada 20 kanałów AVOD i 2 kanały SVOD).

Źródło: https://embracer.com/release/embracer-group-enters-into-an-agreement-to-acquire-dark-horse-and-forms-the-tenth-operative-group/ https://embracer.com/release/embracer-group-enters-into-agreement-to-aquire-spotfilm-networx/ https://embracer.com/release/embracer-group-enters-into-agreement-to-acquire-digic/ https://embracer.com/release/embracer-group-acquires-shiver-entertainment/ https://embracer.com/release/embracer-group-enters-into-agreement-to-acquire-perfect-world-entertainment/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych