Iza Łęcka Iza Łęcka 02.06.2021 08:20
Dark Horse Gaming - Hellboy
382V

Hellboy, Sin City i 300 mogą otrzymać produkcje AAA. Dark Horse Comics tworzy dział gier

Dark Horse planuje wykorzystać swoje najpopularniejsze IP, by zapewnić im nowe życie w kolejnym medium, czyli grach wideo. Firma odpowiedzialna za takie uniwersum jak „Hellboy” chce przygotowywać wysokobudżetowe produkcje (AAA).

Dark Horse Comics cieszy się sporą renomą w branży komiksów, posiadając w katalogu wiele znanych światów. Firma pragnie wykorzystać możliwości, dlatego założony został oddział Dark Horse Games, którego zadaniem będzie przenoszenie tak popularnych IP jak „Hellboy”, „Sin City”, „300” czy „Umbrella Academy” do świata gier.

Johnny Lee, dyrektor generalny Dark Horse Games, potwierdził chęć współpracy z najlepszymi zespołami deweloperskimi, której efektem będą produkcje z kultowymi bohaterami pokroju Hellboya. Jednocześnie oddział przedsiębiorstwa stworzy własne studia, które będą rozwijać projekty czerpiące garściami z nowych IP lub zajmą się odkopywaniem i tworzeniem pozycji bazujących na mniej znanych, starszych komiksach.

Wydawnictwo posiada wiele znanych marek i jak wskazuje Lee – wraz z partnerami mogą ocenić, czy postacie oraz fabuła danego IP będzie pasować do świata gier.

Powstanie Dark Horse Games odbyło się w momencie, gdy firma znajduje się już na „późnym etapie rozmów” z kilkoma studiami deweloperskimi AAA. Jeżeli ustalenia doczekają się szczęśliwego finału to w przyszłości poznamy nowe pozycje – Johnny Lee wspomina, że pokazy projektów powinny odbyć się „nie później niż pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku”.

Komiksy Dark Horse cieszą się ogromną popularnością, a kolejni twórcy chętnie przenoszą znane uniwersa do filmów oraz seriali, które spotykają się z przyzwoitym przyjęciem ze strony widzów, więc może i w przypadku gier będziemy świadkami podobnego odbioru? Czekamy na pierwsze oficjalne zapowiedzi.

Źródło: https://www.ign.com/articles/dark-horse-games-hellboy-umbrella-academy-300

Tagi: 300 Dark Horse Dark Horse Gaming Hellboy Sin City umbrella academy