Firegirl zadebiutowała. Walka z pożarami w ślicznej retro oprawie

News
720V
Firegirl zadebiutowała. Walka z pożarami w ślicznej retro oprawie
Bartosz Dawidowski | 16.12.2021, 13:05

Na PC (i niedługo na konsolach) pojawiła się produkcja, która powinna spodobać się fanom retro klimatów. Chodzi o Firegirl: Hack'n Splash Rescue.

14 grudnia w cyfrowej dystrybucji zadebiutowała produkcja studia Thunderful ot. Firegirl: Hack'n Splash Rescue. Tytuł dostępny jest w sprzedaży na PC (Steam, GOG) oraz na konsolach (Xbox Series X/S, PlayStation 4, Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox One). Niestety okazuje się, że posiadacze konsol muszą poczekać dłużej poczekać na premierę produkcji. Do pojawienia się Firegirl na PS4, XOne, Switch, PS5, XSX/XSS i XOne dojdzie dopiero na początku 2022 roku, o czym deweloperzy poinformowali 2 tygodnie temu.

W grze wcielamy się w panią strażak, która nie tylko zmaga się z szalejącym ogniem, ale przede wszystkim ratuje mieszkańców płonących budynków. W grze korzystamy oczywiście ze strumienia wody do gaszenia pożarów. Możemy również korzystać z wytworzonego ciśnienia do wykonywania skoków, tak jakbyśmy mieli na plecach jetpack. Całość utrzymana jest w humorystycznej konwencji i okraszona bardzo przyjemną grafiką 2,5D, odwołującą się do retro klimatów.

Pierwsze recenzje niestety nie wprawiają w przesadny entuzjazm. Firegirl otrzymuje noty w okolicach 6/10. dziennikarze krytykują tytuł za przesadny grind i powtarzalny, monotonny gameplay. Produkcja jest natomiast chwalona za śliczną oprawę.

https://youtu.be/MPMZ66tihnI
https://youtu.be/HNGbcJPhGRY

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych