Star Wars Eclipse to melodia dalekiej przyszłości. Na grę zaczekamy nawet 4 lata?

Gry (plotka)
692V
Star Wars Eclipse to melodia dalekiej przyszłości. Na grę zaczekamy nawet 4 lata?
Wojciech Gruszczyk | 13.12.2021, 11:32

Quantic Dream może potrzebować jeszcze kilku lat na opracowanie nowej gry. Twórcy w końcu odsłonili Star Wars Eclipse, ale wiele na to wskazuje, że produkcja nie zadebiutuje w najbliższym czasie.

Na The Game Awards pojawił się pierwszy zwiastun Star Wars Eclipse, który zapowiedział prace nad pierwszą pozycją z uniwersum Gwiezdnych wojen w nowej sadze. Mieliśmy już nawet okazję wspomnieć o kilku konkretach dotyczących gry – choć nie pochodzą one od deweloperów z Quantic Dream.

W sprawie tytułu wypowiedział się także Tom Henderson, który jako jeden z pierwszych informatorów wspominał o pracach nad nowym projektem Quantic Dream. Jego zdaniem na produkcję przyjdzie nam zaczekać nawet kilka lat.

„Kilka rzeczy na temat #StarWarsEclipse

- Jest pisany przez QD Paris (David Cage jest bardzo zaangażowany)

- Eclipse [potrzebuje] około 3-4 lat MINIMUM

- QD Paris ma obecnie problemy z zatrudnieniem pracowników (ciekawe dlaczego)

Największym problemem po stronie deweloperów jest ich wewnętrzny silnik QD, który nie został stworzony z myślą o tytułach z otwartym światem.

Obecnie w Quantic Dream jest ponad 60 ofert pracy w Paryżu i 9 w Montrealu. - https://quantic-dream.jobs.net/fr-FR/search

Jeśli informacje zostaną potwierdzone, to o Star Wars Eclipse będziemy słyszeć często – Quantic Dream oraz Lucasfilm Games zapewne będą promować pozycję na kolejnych wydarzeniach.

Warto zauważyć, że najwidoczniej tak prezentuje się praktyka Lucasfilm Games, które już wcześniej zapowiedziało pierwszą grę z uniwersum Star Wars od Ubisoftu oraz kolejną przygodę Indiany Jonesa na wiele lat przed premierami.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/star-wars-eclipse-could-be-3-4-years-away-its-claimed/

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper