PlayStation kupiło kolejne studio! Sony wita w rodzinie Valkyrie Entertainment

News
2733V
PlayStation kupiło kolejne studio! Sony wita w rodzinie Valkyrie Entertainment
Wojciech Gruszczyk | 10.12.2021, 19:14

Sony nie zwalnia i stale rozbudowuje swoje struktury. Hermen Hulst właśnie potwierdził, że do rodziny PlayStation dołączyło Valkyrie Entertainment. Firma pomaga już nad jedną z najważniejszych gier w katalogu platformy.

Sony nie przygotowało wielkich ogłoszeń na The Game Awards, ale jak się okazuje – korporacja nie marnuje czasu. Hermen Hulst (szef PlayStation Studios) właśnie powitał w rodzinie Valkyrie Entertainment. Jest to kolejne studio, które będzie teraz rozwijało gry dla PlayStation 5 i PlayStation 4.

„Dziś ogłaszamy, że @valkyrieent dołączyło do rodziny PlayStation Studios. Zespół będzie wnosił nieoceniony wkład w kluczowe franczyzy PlayStation Studios”.

Valkyrie Entertainment to zespół, który został założony w 2002 roku i twórcy od tego czasu opracowali tylko jedną własną grę (Guns Up!). Jak się jednak okazuje to właśnie ta formacja specjalizuje się w pomocy większym deweloperom – studio pracowało przy Halo Infinite, Forza Motorsport 7, League of Legends, State of Decay 2 czy też God of War oraz God of War Ragnarok. Deweloperzy kilka miesięcy temu zostali oficjalnie przedstawieni jako zespół, który pomoże dopracować najnowszą przygodę Kratosa.

Trudno powiedzieć, jakie plany ma na firmę Sony, ale możemy podejrzewać, że Valkyrie Entertainment będzie bardzo solidnym wzmocnieniem, które pomoże doprowadzić na rynek wiele przyszłych produkcji zmierzających na PS5 i PS4.

W ostatnich miesiącach do PlayStation Studios dołączyły: Housemarque, Firesprite, Fabrik Games, Bluepoint Games oraz Nixxes Software.

Źródło: Twitter: hermenhulst

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych