Disco Elysium już dostępny po polsku! Gra otrzymała oczekiwaną aktualizację

News
2000V
Disco Elysium już dostępny po polsku! Gra otrzymała oczekiwaną aktualizację
Wojciech Gruszczyk | 09.12.2021, 14:01

Koch Media Poland właśnie potwierdziło znakomitą wiadomość. Disco Elysium otrzymało polską lokalizację na niemal wszystkich platformach. Gracze już dzisiaj mogą zapoznać się z jedną z najlepszych gier ostatnich lat z rodzimą lokalizacją.

Disco Elysium to jedna z najlepszych gier ostatnich lat, która jednak zadebiutowała bez polskiej lokalizacji. Twórcy opracowali znakomite dialogi, które jednak do dzisiaj wymagały opanowania języka angielskiego na wysokim poziomie. Jak jednak wcześniej zapowiadaliśmy – Koch Media Poland zadbało o lokalizację i oczekiwany patch właśnie zadebiutował.

Wydawca wrzucił pudełka na rodzime półki sklepowe oraz za sprawą firmy QLOC opracowano lokalizację, która właśnie została udostępniona za darmo – aktualizację pobierzecie na PlayStation 5, Xboksach Series X|S, PlayStation 4, Xboksie One oraz PC.

„W tłumaczeniu tego erpega z otwartym światem pomogła firma QLOC, a studio ZA/UM wsparło ich dużą ilością dokumentacji z dodatkowymi informacjami, które pomogły lepiej zrozumieć świat gry Disco Elysium, specjalistycznym narzędziem do sprawdzania przepływu dialogów i, wyjątkowo, podzieleniem kwestii na postacie, aby przetłumaczyć je indywidualnie, dzięki czemu każdy może brzmieć inaczej. Ponadto tłumacze byli w stałym kontakcie ze sobą, dzieląc się przydatnymi wskazówkami i kontekstami dialogu, co zapewni, że odpowiedzi będą ze sobą idealnie współgrać”.

Jedynie posiadacze gry na Nintendo Switchu muszą zaczekać na przyjemności do przyszłego roku – patch zostanie wydany na platformie Nintendo w niedalekiej przyszłości.

Gracze mogą mieć pewność, że w lokalizacji pojawią się ciekawe elementy związane z naszym krajem:

W polskiej wersji można odnaleźć ulubieńców Polaków, pierwszy z nich to postać o imieniu Gorący Kubek, drugi natomiast jest bardzo specyficzny dla naszego kraju… i jest też lekkim ukłonem w stronę koneserów pewnych napojów. The Pale przetłumaczono natomiast maksymalnie blisko temu, jak wygląda, łącząc słowa “szarość” oraz “istota”, co oddaje charakter zjawiska.

Jeśli wcześniej nie brnęliście w tę piękną opowieść ze względu na barierę językową, teraz bez przeszkód możecie zapoznać się z Disco Elysium. Lokalizacja jest dostępna i według pierwszych informacji prezentuje najwyższą jakość.

Disco Elysium – The Final Cut jest już dostępne na platformach PlayStation 4 i Xbox One w sugerowanej cenie 179,99 złotych. Gry dzięki wstecznej kompatybilności działają także na PS5 i XSX|S, a w fizycznym wydaniu otrzymacie także ekskluzywny plakat o wymiarach 46 na 61 centymetrów, oraz kod na 190-stronicowy, cyfrowy artbook.

Disco Elysium - The Final Cut jest teraz dostępne w języku polskim! Na zdrowie! discoelysium.com

Pudełkowe wydanie na konsole PlayStation oraz Xbox, a także aktualizacja zawierająca polonizację Disco Elysium już dostępne!

Zamierzacie zagrać w Disco Elysium?

[Aktualizacja #1]

Z powodu problemów patch nie trafił na konsole Microsoftu.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych