Xbox Series S najpopularniejszą konsolą w Czarny Piątek w USA. Sprzęt miał osiągnąć znakomity wynik

News
1433V
Xbox Series S najpopularniejszą konsolą w Czarny Piątek w USA. Sprzęt miał osiągnąć znakomity wynik
Iza Łęcka | 29.11.2021, 09:01

Oferty dostępne podczas tegorocznego Black Friday mogły skłonić graczy ze Stanów Zjednoczonych do zakupu najmniejszej konsoli Microsoftu w historii. Według najnowszych danych Xbox Series S miał uzyskać lepszy rezultat od swojego "mocniejszego brata" oraz konkurencji na bardzo ważnym rynku.

W minionym tygodniu w Polsce mieliśmy okazję zdobyć Xboksa Series S w bardzo dogodnej cenie. Możemy przypuszczać, że podobne lub korzystniejsze promocje były dostępne również w Stanach Zjednoczonych – według Adobe Digital Economy Index w trakcie ostatnich wyprzedaży XSS cieszył się większą popularnością niż PlayStation 5, Nintendo Switch OLED oraz Xbox Series X.

Firma wykorzystała dane pobrane z 1 biliona wizyt na witrynach sklepów oraz uzyskała informacje od ponad 1000 sprzedawców, którzy potwierdzili ogromne zainteresowanie sprzętem w trakcie Czarnego Piątku.

Jeśli informacje są poprawne, możemy przypuszczać, że Xbox Series S osiągnął tak kapitalny rezultat z jednego powodu – dostępność PlayStation 5 i Xboksów Series X w USA jest nadal niezwykle ograniczona, klienci więc sięgali po XSS.

Trudno przewidzieć, czy Microsoft potwierdzi powyższą wiadomość, gdyż nie od dzisiaj wiadomo, że przedsiębiorstwo skupia się na liczbie użytkowników abonamentu Xbox Game Pass. Od początku generacji nie znamy dokładnych danych dotyczących sprzedaży nowych Xboksów.

Co ciekawe, ostatnio pojawiły się doniesienia, według których konsola miała osiągnąć wyższą sprzedaż od Xboksa Series X na kilku rynkach.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-s-was-black-fridays-most-popular-console-its-claimed/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych