Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.11.2021 20:55
PS5 i XSXS
1555V

PS5 notuje znacznie wyższą sprzedaż od Xboksów Series X|S? XSS ma cieszyć się dużym zainteresowaniem

Najmniejszy Xbox w historii może okazać się dużym sukcesem. Xbox Series S ma cieszyć się znakomitym zainteresowaniem i na „kilku kluczowych rynkach” osiągać lepsze wyniki od Xboksa Series X. Ampere Analytics przedstawiło swoje wyliczenia dotyczące najnowszych konsol.

Microsoft rozpoczął nową generację od dwóch konsol i choć nie wszyscy byli przekonani do Xboksa Series S, okazuje się, że urządzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Konsola Amerykanów ma w niektórych regionach wygrywać ze swoim większym i potężniejszym bratem.

Takie informacje przedstawiło Ampere Analytics, które według otrzymanych danych szacuje, że częściowo z powodu ograniczeń w dostawie, Xbox Series X ma na „kilku kluczowych rynkach” radzić sobie gorzej od Xboksa Series S.

„Dwupoziomowa strategia produktowa Microsoftu była odważnym posunięciem w momencie premiery generacji Series, a mniej wydajna Series S odnalazła się na tle niedoborów komponentów i ograniczeń w dostawach Xboksa Series X” - napisał Piers Harding-Rolls, dyrektor ds. badań gier w Ampere.

Sukces Xboksa Series S ma znacząco wpływać na zainteresowanie cyfrową dystrybucją na Xboksach, ale przedstawione dane nie będą dużym zaskoczeniem dla Microsoftu, ponieważ Phil Spencer już wcześniej zakładał, że XSS poradzi sobie lepiej od XSX.

Według szacunków Ampere Analytics, Xboksy Series X|S miały do końca września osiągnąć sprzedaż na poziomie 6,7 mln egzemplarzy – gdy PlayStation 5 odnotowało 12,8 mln, a Nintendo Switch 89,7 mln.

Trzeba pamiętać, że Microsoft nie przedstawia oficjalnych danych sprzedaży konsol, więc Ampere Analytics może korzystać wyłącznie z informacji, które otrzyma od dystrybutorów lub sklepów – jeśli jednak dane specjalistów są prawdziwe, to PS5 już na starcie generacji mogło osiągnąć dużą przewagę nad XSX|S.

PlayStation 5 i Xbox Series XS - sprzedaż - Ampere - 1

PlayStation 5 i Xbox Series XS - sprzedaż - Ampere - 2

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-s-is-estimated-to-have-outsold-series-x-in-several-key-markets/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 PS5 Xbox Series X|S XSX|S