Mass Effect może trafić do Amazon Prime. Korporacja jest „bliska podpisania umowy” na stworzenie serialu

Filmy/seriale
1226V
Mass Effect może trafić do Amazon Prime. Korporacja jest „bliska podpisania umowy” na stworzenie serialu
Iza Łęcka | 24.11.2021, 07:01

Amazon Studios ma chrapkę na mocne IP związane z branżą gier. Zespół rozpoczął rozmowy z Electronic Arts, których głównym celem jest szansa rozwijania serialu z uniwersum BioWare. Przygody komandora Sheparda mogą okazać się następnym mocnym tytułem, który zadebiutowałby na platformie.

W obliczu sporej konkurencji Amazon nie boi się wyzwań i ochoczo rozwija wielkie, popularne IP. W przyszłym roku zobaczymy serial rozbudowujący świat „Władcy Pierścieni”, natomiast w listopadzie zadebiutowały pierwsze odcinki „Koła czasu”, propozycji bazującej na powieści Roberta Jordana (Jamesa Olivera Rigneya Jr.). Wiemy również, że powstaje podzielony na epizody „Fallout”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Amazon Studios sięga jednak po znacznie więcej i rozpoczęło rozmowy z Electronic Arts w sprawie wykreowania produkcji skupiającej się na uniwersum Mass Effecta. Swego czasu mogliśmy spotkać się z plotkami, według których to Netflix miał nabyć prawa do pozycji, lecz ostatnie wypowiedzi przedstawicieli konkurencyjnej platformy dają do zrozumienia, że Amazon nie pozostaje bierny w temacie.

Do projektu nawiązała Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios, która potwierdziła, że trwają rozmowy dotyczące rozwoju serialu.

„Jedną z najnowszych nadziei firmy na tej arenie jest Mass Effect. Amazon Studios jest bliskie podpisania umowy na realizację serialu opartego na bestsellerowej serii gier sci-fi od Electronic Arts”.

„Będziemy nadal inwestować w gatunki fantasy, mamy w [Amazon - przyp. red.] Studios zespół, który niestrudzenie współpracuje z naszymi kreatywnymi partnerami, dzięki czemu możemy spodziewać się więcej”.

Oczywiście, jak dotąd brakuje wszelkich oficjalnych ogłoszeń, jednak pojawiła się szansa, że to Amazon może stworzyć serial bazujący na historiach BioWare. Wysoka jakość wcześniejszych oryginalnych projektów debiutujących na serwisie może być zachętą dla włodarzy EA, by rozmowy przebiegły zgodnie z założeniami Jennifer Salke.

Źródło: https://deadline.com/2021/11/the-wheel-of-time-premiere-ratings-amazon-prime-video-mass-effect-lort-of-the-rings-jennifer-salke-qa-1234879517/

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper