Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.06.2021 17:34
Mass Effect
1066V

Mass Effect trafi na Netflix? Platforma mogła zgarnąć kolejne mocne IP

Uniwersum wykreowane przez BioWare idealnie nadaje się na rozbudowanie przez przykładowo serial lub film. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, to właśnie taka produkcja powstaje – Netflix miał otrzymać szansę rozbudowy IP.

Redakcja Thathashtagshow zdradza bardzo ciekawe szczegóły dotyczące planów Netflixa – platforma miała otrzymać szansę rozwijania uniwersum BioWare i trwają prace nad animowanym serialem „Mass Effect”.

Twórcy podobno zapewnią oryginalną historie, która będzie rozgrywać się równolegle z przygodą komandora Sheparda z oryginalnej trylogii. Bohater serii BioWare podobno nie pojawi się w tej opowieści, ale podczas wydarzeń możemy spotkać znane postacie poboczne oraz towarzyszy.

„Nowa historia skupi się na wojskowym agencie Sojuszu, który bada akty terroryzmu w całej galaktyce”.

Sytuacja jest jednak bardzo interesująca, ponieważ „Mass Effect” nie będzie podobno zwykłym serialem. Autorzy mają postawić na interaktywną przygodę, więc na początku widzowie/gracze wybiorą płeć, wygląd oraz klasę postaci, a podczas opowieści mamy podejmować wiele trudnych decyzji, które będą wpływać na wydarzenia.

Jak wiadomo Netflix już posiada podobne interaktywne projekty, ale trzeba przyznać, że taka forma naprawdę pasuje do „Mass Effecta”. Zdaniem dziennikarza – platforma zadbała nawet o możliwość przenoszenia zapisów (wyborów) pomiędzy epizodami, tak by gracze mogli kontynuować swoją historię.

Warto przypomnieć, że już w lutym pojawiły się plotki, według których Henry Cavill zostanie zaangażowany w aktorski serial.

Źródło: Mateusz, dzięki za link!
https://www.thathashtagshow.com/2021/06/23/exclusive-mass-effect-series-in-development-for-netflix/

Tagi: Mass Effect Netflix serial