Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.11.2021 14:02
PS5 czarne panele
2200V

PS5 w końcu otrzyma oryginalne panele? Sony patentuje części

Sony może w końcu zaoferować graczom możliwość skorzystania z wymiennych, licencjonowanych paneli. Po roku od premiery PlayStation 5, firma zajęła się przygotowaniem elementów i zadbano o stosowny patent.

Sony od miesięcy walczy z firmami, które chciały opracowywać własne panele do PlayStation 5. Jak wiadomo Dbrand na początku zachęciło korporację do złożenia pozwu, a gdy firma faktycznie postraszyła producenta prawnikami, to zrezygnowano z paneli, ale następnie przygotowano ich „lepszy” design.

Jak się jednak okazuje, Sony może w końcu zapewnić własne części. Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) odnotowało nowy produkt japońskiej korporacji – firma szykuje się do sprzedaży własnych paneli i skinów do PlayStation 5 lub udzieli oficjalnej licencji zewnętrznym partnerom, którzy będą mogli opracowywać własne elementy.

W zasadzie jest to kwestia czasu, gdy Japończycy pokażą swój produkt lub przedstawią firmy odpowiedzialne za opracowanie „licencjonowanych” paneli. Części raczej nie będą się znacząco różnić od tych, które możemy teraz dostać na rynku.

PS5 panele Sony

Możemy podejrzewać, że Sony wykorzysta swoje największe IP, by opracować specjalne motywy związane z takimi grami jak The Last of Us, Uncharted czy też God of War. Na pewno znajdzie się wielu chętnych na takie produkty.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-11-22-sony-patent-for-removable-ps5-faceplates-published

Tagi: PlayStation PlayStation 5 PS5 ps5 panele sony