Iza Łęcka Iza Łęcka 12.02.2021 13:38
Czarne PS5 Dbrand
1473V

PS5 w czarnym kolorze dzięki Dbrand. Firma zachęca Sony: „Śmiało, pozwijcie nas”

Dbrand rozpoczęło sprzedaż czarnych, matowych paneli do PlayStation 5. Producent nie obawia się pozwu Sony, bowiem wprowadził znaczącą modyfikację w nowych produktach. Co więcej, na swojej witrynie prowokująco zachęca Japończyków do działania.

Już wkrótce kolejni gracze będą mogli zmienić kolor PS5. Przedsiębiorstwo specjalizujące się w tworzeniu etui na smartfony rozpoczęło oficjalną sprzedaż wymiennych paneli. Nauczeni doświadczeniem konkurencji, twórcy na swojej oficjalnej witrynie podżegają japońskiego giganta do wystosowania pozwu – najwidoczniej problemem były drobne znaki kojarzone z marką PlayStation, które znajdują się po wewnętrznej stronie elementu. W przypadku nieoficjalnego produktu w wersji czarnej dostrzec można inną teksturę.

Dbrand potwierdza, że ich propozycja jest „całkowicie legalna”, ponieważ opracowane części do PlayStation 5 nie zawierają znaków towarowych zastrzeżonych przez Sony. Producent jest przekonany, że niemal każdy (99,98%) klient poradzi sobie z wymianą paneli i dostosowaniem wyglądu PS5.

Gadżety cieszą się sporym zainteresowaniem, co przekłada się na wyniki sprzedaży. Wolne egzemplarze trafią do klientów dopiero w maju – partie na luty, marzec oraz kwiecień zostały już wyprzedane. Panele do PS5 kosztują 49 dolarów (promocja z 59 dolarów), choć można dorzucić także czarny lub kolorowy pasek do zamontowania wewnątrz konsoli – dodatek został wyceniony na 11,95 dolarów (promocja z 19,95 dolarów).

Warto przypomnieć, że wczoraj informowaliśmy o czarnym DualSense, który jest nieoficjalnym kontrolerem. Sony wciąż nie zdecydowało się odświeżyć katalogu produktów dla nowej generacji.

PS5 czarne Dbrand 1

PS5 czarne Dbrand 2

PS5 czarne Dbrand 3

Źródło: https://www.theverge.com/2021/2/12/22279685/matte-black-ps5-faceplates-on-sale-dbrand-sue-us-sony

Tagi: panele playstation 5 ps5 Sony