PS5 bez czarnych paneli od Dbrand. Sony reaguje na działania firmy, która zachęcała do wystosowania pozwu

News
2634V
PS5 bez czarnych paneli od Dbrand. Sony reaguje na działania firmy, która zachęcała do wystosowania pozwu
Iza Łęcka | 18.10.2021, 07:02

Na początku roku Dbrand rozpoczęło sprzedaż czarnych paneli do PS5. Pomimo sporego zainteresowania częściami oraz promocji w mediach, producent rezygnuje z dystrybucji. Wszystko za sprawą pisma wystosowanego przez reprezentantów Sony.

W lutym Dbrand rozszerzyło swoją ofertę o czarne panele do PS5. Oprócz interesującego produktu, przedsiębiorstwo zasłynęło zdecydowanymi wpisami na swojej witrynie, w której zachęcało Sony do wystosowania pozwu. Producent akcesoriów najwyraźniej miał pewność, że Japończycy nie mają podstaw prawnych, by walczyć w sądzie. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź giganta branży.

Dbrand wcześniej pisało „Śmiało, pozwijcie nas”, natomiast po wystosowaniu listu z prośbą o wycofanie paneli ze sprzedaży, produkt zniknął z oferty. Według prawników Sony „szeroko zakrojony marketing konsoli PS5, jej komercyjna popularność i ogromne zainteresowanie mediów” sprawiły, że panele „w umysłach konsumentów były kojarzone wyłącznie z SIE i stały się symbolem znacznej wartości firmy”.

„Niezależnie od poważnych obaw SIE dotyczących postępowania DBrand i pomimo przyjęcia przez Państwa firmę sloganu: „Śmiało, pozwij nas” - przypuszczalnie z myślą o SIE - nasz klient chciałby zaoferować Dbrand uprzejmość rozwiązania tej sprawy bez wszczynania formalnych działań prawnych” – podano w oświadczeniu.

Dbrand uważa, że nie odebrało Sony możliwości przygotowania własnych paneli, a tylko oferowało „części zamienne”, lecz pomimo przyjętego stanowiska, zdecydowano się na usunięcie bardzo popularnego produktu z oferty – wydaje się jednak możliwe, że komponenty powrócą.

„Zdecydowaliśmy się podporządkować żądaniom terrorystów... na razie. Podczas gdy mocno wierzymy w prawo konsumentów do dostosowywania i modyfikowania ich sprzętu za pomocą komponentów z rynku wtórnego, wasze Darkplates są teraz przedmiotem kolekcjonerskim. Wiecie jak to się mówi - albo umrzesz jako posiadacz Darkplates, albo będziesz żył wystarczająco długo, aby zobaczyć, jak stajesz się skalperem” – czytamy w odpowiedzi Dbrand.

Firma zakończyła wiadomość wymownym: „Piep**cie się, w szczególności Sony”.

Bardzo możliwe, że japoński producent przygotowuje się do wydania czarnego PlayStation 5 lub czarnych paneli do PS5, więc wyeliminowanie najbardziej popularnej konkurencji wydaje się zrozumiałym działaniem. Pomimo zwrócenia się do Sony o pozew, Dbrand nie podjęło rękawicy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/dbrand-darkplate-legal-action-sony/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych