Wiedźmin Netflixa z 7 sezonami? Henry Cavill jest całkowicie zaangażowany w projekt

Filmy i seriale
1543V
Wiedźmin Netflixa z 7 sezonami? Henry Cavill jest całkowicie zaangażowany w projekt
Iza Łęcka | 19.11.2021, 12:24

Henry Cavill niezwykle mocno zaangażował się w produkcję „Wiedźmina”, dlatego chciałby przez kolejne lata siekać potwory i biegać za Ciri w poszukiwaniu przeznaczenia. Aktor potwierdził, że jest gotowy na opracowanie następnych sezonów serialu, jednak ma jeden warunek.

W przyszłym miesiącu widzowie Netflixa będą mogli zapoznać się z następnymi przygodami Geralta, Ciri i Yennefer w ramach drugiego sezonu „Wiedźmina”. Streamingowy gigant nadal inwestuje w rozwój popularnej marki: ekipa filmowa właśnie kończy prace nad prequelem głównej historii, a w planach są kolejne produkcje animowane.

Dalsze losy łowcy potworów oraz wizja zespołu pracującego dla platformy ciągle intrygują entuzjastów twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Podczas wywiadu z The Hollywood Reporter została poruszona kwestia przyszłości serialu.

Henry Cavill potwierdził, że jest bardzo zaangażowany w projekt i chce wspierać Lauren S. Hissrich, dlatego chętnie będzie pracował przy serii przez co najmniej siedem sezonów, stawiając jednak pewne warunki. Autorzy muszą zapewnić historii odpowiedni poziom:

„Tak długo, jak będziemy mogli nadal opowiadać wspaniałe historie, które honorują pracę [autora Andrzeja - przyp. red.] Sapkowskiego”.

Hissrich wspomniała również, że dla aktora niezwykle istotne jest dokładniejsze przedstawienie Geralta. Showrunnerka podkreśliła, że uwagi Cavilla dotyczyły dialogów wypowiadanych przez jego bohatera:

„Wiele z notatek, które do mnie wysyłał, dotyczyło dialogów Geralta - czy mógłby, po pierwsze, powiedzieć więcej. Wszyscy zakończyliśmy pierwszy sezon, śmiejąc się i uwielbiając westchnięcia Geralta. Ale Henry mówił, że kiedy czytasz książki, spędzasz dużo czasu w głowie Geralta. Więc jak możemy to przełożyć na serial? W międzyczasie chciałam opowiedzieć historię, w której staje się on ojcem dla Ciri. Więc te dwie rzeczy wspaniale się połączyły. On otwiera się, aby Ciri mogła mu zaufać, zdradzając więcej swoich uczuć i myśli".

Jeszcze przed premierą „Wiedźmina” światło dzienne ujrzały doniesienia, według których twórcy mają plany na przynajmniej 10 sezonów, zatem możemy przypuszczać, że jeśli serial będzie cieszył się odpowiednio wysoką oglądalnością, Netflix będzie inwestował w kolejne propozycje czerpiące garściami z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

Źródło: https://www.ign.com/articles/the-witcher-netflix-henry-cavill-committed-seven-season-plan

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych