Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 14.11.2021 20:37
star wars
913V

Star Wars Eclipse to nowa gra twórców Detroit: Become Human? Zapowiedź już niebawem

Star Wars Eclipse to prawdopodobnie nowa gra Quantic Dream. Jak sama nazwa wskazuje, zostanie ona osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zapowiedź ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Już we wrześniu usłyszeliśmy po raz pierwszy o nowym projekcie Quantic Dream - utalentowanych, francuskich deweloperów, którzy w portfolio mają takie hity, jak Detroit: Become Human czy Heavy Rain.

W następnych dniach doniesienia zaczęły się nasilać, a teraz głos zabrał Jeff Grubb z serwisu VentureBeat, który w swoim płatnym podcaście stwierdził, że nadchodząca produkcja Francuzów zostanie ujawniona jeszcze w tym roku. Wiele wskazuje na to, że zapowiedź odbędzie się podczas tegorocznej gali The Game Awards zaplanowanej na pierwszą połowę grudnia.

Dziennikarz potwierdził, że będzie ona osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale nie jest pewien miejsca ani czasu akcji, w której będzie toczyła się akcja. Co ważniejsze, wciąż nie wiadomo, czy będzie to przygodówka przepełniona wyborami (tak, jak chociażby Detroit: Become Human, gdzie czystego gameplayu było naprawdę mało), czy też deweloperzy spróbują podbić inny gatunek gier.

Ponadto, pełna nazwa nowej gry Quantic Dream to prawdopodobnie Star Wars Eclipse.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/quantic-dreams-star-wars-game-could-be-called-eclipse-and-set-during-high-republic-era/

Tagi: quantic dream star wars eclipse