Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2021 18:55
Starfield
3537V

Starfield będzie ogromny? Gra ma zapewnić wiele planet, a każda będzie większa od mapy ze Skyrima

Bethesda podobno nie zmarnowała czasu i Starfield zapewni ogromną zawartość. Twórcy mają zaoferować graczom wiele zróżnicowanych planet, a każda lokacja ma być większa od wielkiej mapy ze Skyrima.

Starfield może być zdecydowanie największą grą w historii Bethesdy? Już informacje dotyczące lokalizacji sugerowały, że twórcy zapewnią przygodę o wielkiej skali, jednak bardzo możliwe, że tytuł zachwyci nas także rozbudowanym światem.

Jeden z informatorów przedstawił bardzo konkretne szczegóły dotyczące Starfielda – jego zdaniem Bethesda na początku pozwoli graczom wybrać lokację startową i w zależności od planety czy też stacji kosmicznej otrzymamy inny wstęp do wydarzeń. Twórcy mają podobno podkreślić nawet różnice w grawitacji – ciążenie powszechne ma wpływać na wygląd lokacji oraz rozgrywkę.

W produkcji mamy trafić do „dziesiątek” planet i każda będzie podobno większa od mapy ze Skyrima. W niektórych miejscach będziemy mogli stworzyć swoją bazę – w grze ma powrócić system budowania osad z Fallout 4, ale będzie on „znacznie ulepszony”. Deweloperzy mają zapewnić całą linię zadań związanych z tą mechaniką, a misje ma oferować NPC nazwany Branson Garvey, co może być ukłonem w kierunku Prestona Garvey'a.

Muszę na pewno wspomnieć o ważnym szczególe – ten przeciek pojawił się na Reddicie już miesiąc temu. Teraz jednak zaczęli interesować się nim dziennikarze oraz gracze, ponieważ wczoraj Bethesda opublikowała materiał prezentujący założenia gry i jeden z deweloperów wspomniał, że akcja gry rozgrywa się w 2330 roku. Zdaniem informatora, który opublikował szczegóły miesiąc temu, opowieść została osadzona w 2320 roku... Jednak data nie musi być błędna, ponieważ Bethesda wczoraj potwierdziła, że w tym czasie odbyła się wielka wojna frakcji, która wpłynęła na całą opowieść.

To jednak nie jedyna rzecz, która w pewien sposób pokrywa się z przedstawionymi przez Bethesdę informacjami – zdaniem studia jedną z frakcji będzie kult religijny, a insider wspomniał, że w produkcji „istnieje frakcja kultu, która wierzy, że Jezus/Bóg przybył z gwiazd i [szuka] swojego prawdziwego miejsca narodzin”.

Te szczegóły sprawiły, że część graczy zaczęło faktycznie wierzyć w gigantyczną skalę Starfielda.

Źródło: https://www.gamesradar.com/starfield-leak-claims-every-planet-is-bigger-than-the-entire-skyrim-map/

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Starfield