Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.10.2021 15:05
Assassin’s Creed Infinity
1696V

Assassin’s Creed Infinity powróci do korzeni? Twórcy mają oferować nowe historie i odświeżać starsze gry

Pojawiają się ciekawe informacje dotyczące Assassin’s Creed Infinity, które mogą szczególnie zainteresować fanów starszych odsłon serii. Twórcy mają wrócić do korzeni i oferować mniejsze, bardziej liniowe doświadczenia.

W lipcu pojawiły się pierwsze informacje o Assassin’s Creed Infinity, a następnie Ubisoft potwierdził, że rozwija bardzo ambitny projekt. Studio nie jest jeszcze gotowe, by przedstawić szczegóły, ale Ubisoft wspomniał jedynie, że pozycja ma skupić się na fabule.

Dość niespodziewanie szczegóły Assassin’s Creed Infinity pojawiły się na Reddicie – gracz o pseudonimie Smooth-Earth2875 miał zostać zweryfikowany przez moderację, więc jego wiadomość nie została usunięta.

Zdaniem informatora, Assassin’s Creed Infinity znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, ale produkcja prezentuje na tyle solidną jakość, że postanowił opowiedzieć o kształcie gry. Jego zdaniem Assassin’s Creed Infinity jest w mocny sposób inspirowane Helixem z Unity, a gracze mają liczyć na bardziej liniowe doświadczenia:

„Każdy wpis będzie małym liniowym doświadczeniem z półotwartym światem, jak w grach z serii Hitman, a historia każdego Asasyna będzie zawierać wiele misji”.

Twórcy mają również w planach stworzyć pełne odświeżenia (remake) starszych gier oraz ponownie opowiedzieć znane historie – wszystko ma działać właśnie przez Assassin’s Creed Infinity. Aktualnie jest jednak za wcześnie, by mówić, które opowieści powrócą.

Assassin’s Creed Infinity ma także zawierać nowe przygody w formie płatnych rozszerzeń, a otwarty świat Assassin’s Creed (w formie współczesnych odsłon) ma być jednocześnie rozwijany z Infinity.

Trudno powiedzieć, czy wszystkie przedstawione informacje są prawdziwe, ale już Jason Schreier wspominał o podobnej koncepcji – jego zdaniem Assassin's Creed Infinity (tytuł tymczasowy) ma być HUB-em do całej serii, gdzie będą pojawiać się nie tylko nowe gry z uniwersum, ale powrócą również starsze przygody.

Źródło: https://www.reddit.com/r/GamingLeaksAndRumours/comments/qb1o1k/assassins_creed_infinity_leak/

Tagi: Assassin's Creed Infinity (tytuł tymczasowy) Ubisoft Ubisoft Quebec City / Ubisoft Montreal