Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.07.2021 02:43
Assassin's Creed Infinity
15107V

Assassin's Creed Infinity oficjalnie! Ubisoft potwierdza wielkie zmiany w całej serii

Ubisoft zdecydował się oficjalnie potwierdzić projekt zatytułowany Assassin's Creed Infinity. Deweloperzy tłumaczą zmiany i szykują graczy na nową rzeczywistość – firma ma wielkie plany dotyczące rozwoju IP.

Kilka godzin temu informowaliśmy naszych czytelników o Assassin's Creed Infinity, a teraz możemy potwierdzić szczegóły od Ubisoftu. Deweloperzy pracują nad zupełnie nową wizją na uniwersum, która została wywołana wielkimi sukcesami ostatnich odsłon serii.

„Po tym, jak zarówno Assassin's Creed Odyssey, jak i Assassin's Creed Valhalla pobiły rekordy sprzedaży, znajdujemy się w momencie, w którym wiemy, że decyzje podejmowane teraz wpłyną na przyszłość serii na długie lata. Wraz z ogłoszeniem nowej zawartości do Assassin's Creed Valhalla, chcieliśmy podzielić się kilkoma ważnymi informacjami na temat utalentowanych i kreatywnych umysłów, które będą teraz pracować w ramach współpracy między studiami Ubisoft Montreal i Ubisoft Quebec – to one będą kierować, rozwijać, ewoluować i definiować ogólną przyszłość Assassin's Creed, w tym ważny nadchodzący, wczesny projekt o nazwie kodowej Assassin's Creed Infinity”.

Francuska korporacja postanowiła podjąć próbę zrewolucjonizowania serii z powodu ostatnich wydarzeń na świecie. Twórcy musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością i chcą rozpocząć nowy początek dla całego uniwersum

„Ta zmiana oznacza, że my również ewoluujemy wraz z branżą gier wideo. Pandemia i praca w domu fundamentalnie zmieniły sposób, w jaki tworzymy produkcje, dając nam chwilę na zastanowienie się nad naszą organizacją. Assassin's Creed narodził się w murach Ubisoft Montreal, a studio zbudowało niesamowite fundamenty tej franczyzy dzięki ogromnym umiejętnościom i kreatywności swoich zespołów, po czym Ubisoft Quebec przejął inicjatywę w Assassin's Creed Syndicate i Odyssey, pokazując, że jest w stanie jeszcze bardziej rozwinąć tę franczyzę.

Zamiast przekazywać pałeczkę z gry na grę, głęboko wierzymy, że jest to szansa dla jednej z najbardziej uwielbianych serii Ubisoftu, aby ewoluować w bardziej zintegrowany i oparty na współpracy sposób, który jest mniej skupiony na studiach, a bardziej na talencie i przywództwie, bez względu na to, gdzie są w Ubisofcie”.

Trzeba na pewno wyjaśnić, że deweloperzy zareagowali na doniesienia Jasona Schreiera, który zapowiedział nową wizję na uniwersum – firma chce stworzyć platformę na wzór Fortnite i GTA 5. Projekt będzie rozwijany i ma systematycznie otrzymywać nową zawartość.

Ubisoft potwierdził, że Marc-Alexis Côté będzie kierował zespołami Ubisoft Montreal i Ubisoft Quebec – będzie on również producentem wykonawczym całej serii. Deweloper rozpoczął prace nad IP w trakcie opracowywania Assassin's Creed Brotherhood, ale był już dyrektorem kreatywnym Assassin's Creed Syndicate. Następnie piastował stanowisko starszego producenta Assassin's Creed Odyssey. Natomiast sama produkcja Assassin's Creed Infinity będzie nadzorowana przez Juliena Laferrière z Ubisoft Montreal, który rozwija uniwersum od 2007 roku. Jonathan Dumont (dyrektor kreatywny w Assassin's Creed Odyssey) i Clint Hocking (starszy projektant poziomów, projektant i scenarzysta oryginalnego Splinter Cella) będą wspólnie pełnić funkcję dyrektorów kreatywnych, nadzorując swoje zespoły w Ubisoft Quebec i Ubisoft Montreal.

Ubisoft rozpoczyna „niesamowitą podróż” i w przyszłości przedstawi nowe informacje dotyczące Assassin's Creed Infinity, ale również Assassin's Creed Valhalla. Gra o wikingach odegra najwidoczniej ważną rolę w nowym projekcie.

Źródło: https://news.ubisoft.com/en-us/article/GZi5hT4dBeM8YITOsJeCn/an-update-on-assassins-creed-infinity-and-the-future-of-the-assassins-creed-franchise

Tagi: Assassin's Creed Assassin's Creed Infinity Ubisoft