Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.07.2021 13:43
Assassin's Creed Infinity
2986V

Assassin's Creed Infinity inspirowany GTA 5 i Fortnite nadciąga. Oczekujcie Assassin's Creed Live Online Game

Ubisoft zamierza zapewnić wielką rewolucję w serii Assassin's Creed. Powstaje już zupełnie nowa odsłona serii, która jednak nie będzie typową produkcją – Francuzi stawiają na platformę, a zespoły odpowiedzialne za grę inspirują się sukcesami GTA 5 i Fortnite.

Jason Schreier właśnie zepsuł kolejną niespodziankę Ubisoftu. Dziennikarz Bloomberga potwierdził, że Ubisoft rozpoczął rozwijanie „ogromnej platformy online” dla serii Assassin's Creed, która będzie ewoluować w czasie i zapewni graczom dostęp do różnych platform.

Assassin's Creed Infinity to kodowa nazwa projektu, ale już teraz rzeczniczka Ubiosftu potwierdził, że produkcja powstaje – firma chce „przekroczyć oczekiwania fanów, którzy prosili o bardziej spójne podejście” do serii.

Dziennikarz uważa, że uniwersum zmieni się w „Assassin’s Creed Live Online Game Service” i Assassin's Creed Infinity jest inspirowany takimi hitami jak GTA 5 i Fortnite. Deweloperzy mają również zapewnić grę, która będzie angażować graczy przez lata – fani będą mogli liczyć na wiele nowych treści.

„Podczas gdy poprzednie gry z serii Assassin's Creed rozwijały się w konkretnych historycznych sceneriach, takich jak starożytna Grecja czy ptolemejski Egipt, Infinity będzie zawierało wiele scenerii z możliwością rozszerzenia o kolejne w następnych miesiącach i latach po debiucie”.

Assassin's Creed Infinity będzie oczywiście stale rozbudowywany, więc zapewni graczom kolejne opowieści, nowe misje, a jak wiadomo deweloperzy mają odpowiednie narzędzie (animus), by przenosić graczy do różnych epok... Pod względem budowy świata – tytuł Ubisoftu idealnie nadaje się do takiej platformy.

Sytuacja jest bardzo poważna, ponieważ Ubisoft nawet zmienił cały proces projektowania tytułu. Zawsze każda odsłona z uniwersum Assassin's Creed była rozwijana przez jeden główny zespół, który otrzymywał wsparcie od wielu innych mniejszych firm – teraz Ubisoft Montreal i Ubisoft Quebec mają wspólnie pracować nad pozycją.

„W prace nad grą Assassin's Creed zazwyczaj zaangażowane są tysiące pracowników w kilkunastu biurach Ubisoftu, kierowanych przez zespoły w Montrealu lub Quebec City, które na zmianę wykonują swoje obowiązki. Zespół z Montrealu kierował zeszłorocznym Assassin's Creed Valhalla, podczas gdy Quebec prowadził poprzednią grę, Assassin's Creed Odyssey. W przypadku Assassin's Creed Infinity, ta tradycja również ulegnie zmianie. W kwietniu Ubisoft zjednoczył zespoły z Montrealu i Quebecu. Teraz będą one współpracować nad Infinity, a każdy z nich będzie miał swojego dyrektora kreatywnego, ale to Quebec będzie odpowiedzialny za całą serię. Jak twierdzą osoby zaznajomione ze sprawą, między zespołami od dawna istnieje rywalizacja, która momentami przeradzała się w zajadłe kłótnie, więc ta zmiana może wywołać lekki ból głowy”.

Assassin's Creed Infinity ma pomóc marce „rozwijać się w bardziej zintegrowany i wspólny sposób” – powiedziała rzeczniczka, która podkreśliła, że w tym wypadku nie będą najważniejsze zespoły, ale chodzi o produkt ostateczny.

Sytuacja jednak wzburzyła część przedstawicieli studia, ponieważ Ubisoft nadal mierzy się z konsekwencjami zeszłorocznej afery związanej z kulturą pracy i niewłaściwym traktowaniem pracowników. Część oskarżonych menadżerów nadal zajmuje wysokie stanowiska, ale według rzecznika – firma przeprowadziła śledztwo i wszystkie osoby, które były odpowiedzialne za sytuację zostały zwolnione.

Jason Schreier zaznaczył również ważny szczegół – Assassin's Creed Infinity nadal znajduje się we wstępnej fazie i premiera odbędzie się najwcześniej w 2024 roku lub nawet później. Twórcy mają zapewnić coś na wzór HUB-a, który pozwoli uczestniczyć w kolejnych przygodach z uniwersum, a nawet grać w różne gry z serii – te mniejsze i większe.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-07-07/assassin-s-creed-infinity-to-offer-live-online-game-service

Tagi: Assassin's Creed Assassin's Creed Infinity Ubisoft