Squid Game najpopularniejszym serialem Netflixa. Platforma przedstawiła najnowsze wyniki

Filmy/seriale
1406V
Squid Game najpopularniejszym serialem Netflixa. Platforma przedstawiła najnowsze wyniki
Iza Łęcka | 20.10.2021, 11:05

Netflix wciąż rośnie w siłę i zyskuje nowych odbiorców, jednak nie poprzestaje na kwartalnych sukcesach i ma apetyt na znacznie więcej. Najnowsze opublikowane rezultaty potwierdzają ogromną popularność serialu „Squid Game”.

Netflix podsumował miniony kwartał finansowy i poinformował o zdobyciu 4,4 mln nowych subskrybentów. Co ciekawe, rezultat przekroczył założony cel, który wynosił 3,84 mln, i pozwolił włodarzom serwisu zwiększyć oczekiwania wobec następnych miesięcy. Obecne szacunki wskazują, że w Q4 platforma zyska aż 8,5 mln użytkowników. Tak okazały wzrost związany będzie z niezwykle mocną ramówką przypadającą na końcówkę 2021 roku, wśród której możemy wyróżnić: 2. sezon „Wiedźmina”, zakończenie „Domu z papieru” czy też takie produkcje jak „Czerwona nota” i „Armia złodziei”.

Jednocześnie należy dodać, że na koniec trzeciego kwartału Netflixa subskrybowało już 214 mln widzów.

Podczas przedstawiania najświeższych rezultatów poinformowano o zmianie sposobu pomiaru oglądalności – obecnie gigant SVOD będzie brał pod uwagę ile godzin odbiorcy spędzili przy danych filmach oraz serialach, zamiast podkreślać liczbę gospodarstw domowych, w których zdecydowano się sprawdzić daną propozycję przynajmniej przez dwie minuty. Nowy sposób będzie dokładniej prezentował zainteresowanie produkcją.

„Sądzimy, że zaangażowanie mierzone na podstawie godzin oglądania jest nieco lepszym wskaźnikiem ogólnego sukcesu naszych tytułów i zadowolenia użytkowników”.

Najpopularniejszym obrazem platformy jest obecnie „Squid Game” – serial w cztery tygodnie sprawdziło 142 mln gospodarstw domowych, jednak jest to wynik mierzony według starego systemu (tyle kont sprawdziło historię przez przynajmniej 2 minuty). Koreańska propozycja była jednocześnie najpopularniejszym serialem Netflixa w 94 krajach na całym świecie.

W raporcie opublikowano także zestawienie filmów i seriali cieszących się największym zainteresowaniem widzów, jednak jest to lista, którą wcześniej prezentowaliśmy na serwisie. „Squid Game” nie został jeszcze uwzględniony w tabelach.

Squid Game najpopularniejszym serialem Netflixa. Platforma przedstawiła najnowsze wyniki

Przeczytajcie nasze recenzje: „Diuny”, „Sztuki zbrodni” i „Bright: Samurai soul”.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/netflix-added-4-4-million-subscribers-last-quarter-surpassing-estimates/1100-6497222/ https://www.gamespot.com/articles/squid-game-is-netflixs-most-popular-series-launch-top-10-movies-and-shows-revealed/1100-6497221/

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper