Iza Łęcka Iza Łęcka 28.09.2021 12:48
Netflix przedstawił najpopularniejsze filmy i seriale
2979V

Netflix przedstawił najpopularniejsze filmy i seriale. Wiedźmin przegrał z nieoczekiwaną produkcją

Netflix pochwalił się zestawieniem ukazującym najchętniej oglądane propozycje na platformie. Pomimo sporej akcji promocyjnej, specjalnych eventów i materiałów, to nie „Wiedźmin” zajął pozycję lidera. Poznajcie listy.

Streamingowy gigant nie może narzekać na brak zainteresowania swoją usługą. Zgodnie z raportem finansowym przedstawiającym wyniki za drugi kwartał 2021 roku liczba subskrybentów Netflixa wynosi już ponad 209 mln. Jak podkreślają jednak przedstawiciele korporacji, firma ciągle dąży do zwiększania zaangażowania i rozbudowywania swojej biblioteki.

Podczas Vox Media's Code Conference włodarze Netflixa podzielili się rezultatami serialów i filmów cieszących się największą popularnością wśród odbiorców. Wiemy, że platforma posiada specyficzne zasady liczenia zainteresowania (produkcja oglądana co najmniej przez 2 minuty wlicza się już do rankingu), lecz oprócz tej listy przedstawione zostały zestawienia filmów i seriali, które były najdłużej oglądane w ciągu pierwszych 4 tygodni od premiery. Jak podkreślił jeden z dyrektorów generalnych, Ted Sarandos, to „najbardziej kompleksowe spojrzenie na 10 najpopularniejszych programów telewizyjnych i filmów”, dlatego wyniki mogą budzić niemałe zdumienie.

Zdecydowaną pozycję lidera w dwóch rankingach zajął serial „Bridgertonowie” (sprawdźcie naszą recenzję) opracowany przez Shondę Rhymes, natomiast wśród filmów to „Tyler Rake: Ocalenie” był najchętniej wybieraną produkcją. Warto jednak zauważyć, że użytkownicy Netflixa najwięcej czasu spędzili, oglądając „Nie otwieraj oczu”. 

Co ciekawe, bardzo często widzowie decydowali się zobaczyć 1. sezon „Lupina” oraz „Wiedźmina”, lecz najwięcej czasu spędzili przy 4. sezonie „Domu z papieru” i 3 serii „Stranger Things”. Wśród filmów, oprócz wskazanych wyżej propozycji, uwzględniono również „Śledztwo Spensera” i „Irlandczyka” (w kategorii najdłużej oglądanych obrazów).

Poznajcie październikową ofertę Netflixa.

Netflix najpopularniejsze filmy i seriale - 1

Netflix najpopularniejsze filmy i seriale - 2

Źródło: https://variety.com/2021/digital/news/netflix-most-popular-tv-shows-movies-1235075301

Tagi: Netflix Netflix filmy Netflix najpopularniejsze Netflix seriale