Call of Duty: Vanguard na PS5 zaskoczy rozmiarem? Gra może zajmować całkiem mało miejsca na dysku

Plotka
1282V
Call of Duty: Vanguard na PS5 zaskoczy rozmiarem? Gra może zajmować całkiem mało miejsca na dysku
Iza Łęcka | 19.10.2021, 10:59

Call of Duty: Vanguard może być pierwszą produkcją z serii, która w należyty sposób wykorzysta technologię kompresji danych RAD Game Tools. Jeśli wiadomość zostanie oficjalnie potwierdzona, gracze sprawdzający pozycję pobiorą zdumiewająco mało GB.

Nie od dzisiaj mówi się o coraz większych rozmiarach poszczególnych odsłon strzelanki Activision oraz patchach udostępnianych przez deweloperów. Niektórzy twórcy otwarcie krytykowali działania zespołów tworzących produkcje, natomiast w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia dotyczące ogromnego rozmiaru nowej części.

Call of Duty: Vanguard zadebiutuje na początku listopada, dlatego Sledgehammer Games dodało już plik z produkcją na serwery Sony. W konsekwencji PlayStation Game Size informuje, że strzelanka Activision w wersji na PS5 powinna zajmować zaledwie 26,646 GB.

Pamiętajmy, że nie jest to ostateczny rozmiar gry, gdyż brakuje aktualizacji premierowej, jeśli jednak informacja zostanie potwierdzona, może się okazać, że Call of Duty: Vanguard będzie pierwszą grą z serii, która wykorzysta najnowszą technologię kompresji danych oferowanych przez Sony. Japończycy podkreślali, że pozycje opracowywane od podstaw dla PlayStation 5 będą zajmować znacznie mniej miejsca – dlatego też edycje na PS4 mogłyby być o 10-20GB większe niż wersja na nową generację.

Dopracowanie "gabarytów" i znaczące zmniejszenie rozmiaru nowego Call of Duty na pewno zostanie dobrze przyjęte przez graczy korzystających z nowych sprzętów. Przypomnijmy, że PS5 ma 667 GB miejsca na produkcje.

Źródło: https://www.psu.com/news/call-of-duty-vanguard-ps5-file-size-revealed/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych