Call of Duty: Vanguard z rekordowym rozmiarem? Pierwsze informacje zdumiewają

Plotka
3405V
Call of Duty: Vanguard z rekordowym rozmiarem? Pierwsze informacje zdumiewają
Iza Łęcka | 20.08.2021, 07:36

Sympatycy cyfrowej dystrybucji mogą stanąć przed sporym wyzwaniem. Call of Duty: Vanguard już od premiery może zajmować ponad 200GB – jeśli uzyskamy oficjalne potwierdzenie, produkcja może okazać się największą pod względem rozmiaru grą na konsolach.

Activision zaprezentowało wyczekiwane Call of Duty: Vanguard – poznaliśmy datę premiery i wstęp fabularny, jak również zobaczyliśmy zwiastun oraz szereg konkretów dotyczących zawartości. Machina marketingowa ruszyła z kopyta, dzięki czemu możemy oczekiwać, że już niebawem udostępnione zostaną następne materiały promujące strzelankę.

Tak jak mogliśmy się spodziewać – Call of Duty: Vanguard od premiery wymęczy nasze dyski, gdyż deweloperzy ze Sledgehammer Games zaoferują kampanię, tryb sieciowy oraz sporą liczbę map oraz trybów.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi w sklepie Microsoftu, Call of Duty: Vanguard na Xboksach Series X|S będzie zajmować około 270GB – trzeba jednak zaznaczyć, że w niektórych regionach wskazany rozmiar jest mniejszy. Co ciekawe, już sama beta, która zapewni sympatykom strzelania dostęp do jednego trybu, waży 50GB.

Możemy jednak podejrzewać, że 270GB stanowi pełną integrację z Call of Duty Warzone. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny odsłona serii zajmowała 133-136GB na PS5 i XSX|S. Gracze korzystający z PS4 i XOne pobrali „tylko” 93-95GB.

Taki rozmiar produkcji może okazać się sporym wyzwaniem – Xbox Series X oferuje 802GB miejsca na gry, PlayStation 5 667GB, natomiast Xbox Series S zaledwie 364GB.

Źródło: Twitter: IdleSloth84

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych