Metal Gear Solid 3 faktycznie powróci? Studio pracuje nad „niezapowiedzianym remakiem AAA”

Gry (plotka)
1413V
Metal Gear Solid 3 faktycznie powróci? Studio pracuje nad „niezapowiedzianym remakiem AAA”
Iza Łęcka | 11.10.2021, 11:30

Jak bumerang powracają doniesienia dotyczące odświeżenia Metal Gear Solid 3. Pełny remake ma powstawać w singapurskim zespole, który dotychczas był odpowiedzialny za kilka dużych portów produkcji AAA. Prace nad tytułem trwają najprawdopodobniej od kilku lat.

Na początku października światło dzienne ujrzały doniesienia, według których Konami podzieliło się swoimi największymi markamiStudiem, które miałoby opracowywać remake Metal Gear Solid 3 jest znane Virtuos, jednak dotychczas deweloperzy nie skomentowali informacji zamieszczonych w raporcie redakcji VGC. Co ciekawe, ostatnie odkrycie może zwiększyć zainteresowanie graczy czekających na wielki powrót. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak się okazuje, Zhiyang Li (główny programista studia) ujawnił na swoim profilu LinkedIn, że pracuje nad „niezapowiedzianym remakiem przygodowej gry akcji AAA”. Oczywiście wiadomość nie pełni roli potwierdzenia odświeżenia, jednak możemy przypuszczać, że Virtuos zaangażowało do projektu swoich najlepszych deweloperów.

W notce programisty możemy przeczytać, że tytuł miałby oferować oprawę 4K i jakość gier AAA, nowy system zniszczeń, a prace nad odświeżeniem trwają od października 2018 roku. Jeśli informacja okaże się zgodna z prawdą, najprawdopodobniej w przyszłym roku powinniśmy usłyszeć o tytule.

Studio Virtuos zostało założone w 2004 roku i w głównej mierze zajmuje się przygotowaniem portów lub wspomaganiem innych zespołów w pracach nad wieloma produkcjami AAA. Twórcy przenieśli Dark Souls Remastered, The Outer Worlds i The BioShock Collection na Nintendo Switcha, jak również pomagali przy takich pozycjach jak Battlefield 1, Uncharted 4 i Horizon Zero Dawn.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/virtuos-employee-confirms-unannounced-remake-amid-metal-gear-solid-3-report/

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper