Iza Łęcka Iza Łęcka 04.10.2021 08:56
Metal Gear Solid 3 Remake jest przygotowywane przez twórców portu Dark Souls na Nintendo Switch
1521V

Metal Gear Solid 3 Remake prawdopodobnie jest tworzony przez autorów portu Dark Souls na Nintendo Switch

Plany Konami dotyczące powrotów wielkich marek są całkiem rozbudowane. Po ostatnich doniesieniach redakcji VGC wiemy, które studio zajmie się remakiem Metal Gear Solid 3. 

Pod koniec minionego tygodnia informowaliśmy naszych czytelników o rozbudowanym raporcie dziennikarzy VGC, w którym przedstawiono, że japoński deweloper pragnie, by takie marki jak MGS, Castlevania czy Silent Hill powróciły w nowych odsłonach. Na rynku mogą znaleźć się nie tylko remastery oryginalnych gier Metal Gear Solid na nowe konsole, ale również całkowicie odświeżona i dopracowana produkcja, która pierwotnie debiutowała na PlayStation 2.

Za remakiem Metal Gear Solid 3: Snake Eater stoi najprawdopodobniej zespół Virtuos. Wydaje się, że po szeregu pomocniczych projektów, przyszedł czas na całkowicie samodzielną produkcję przygotowaną przez deweloperów. Studio z siedzibą w Singapurze wcześniej zajmowało się między innymi portowaniem Dark Souls i The Outer Worlds na Nintendo Switch, a także wspierało proces przygotowania takich pozycji AAA jak Battlefield 1 czy Horizon Zero Dawn.

Mówi się jednak, że pozycja jest we wczesnej fazie rozwoju i „jest bardziej opóźniony niż inne propozycje”, dlatego możemy przypuszczać, że zadebiutuje na rynku później niż projekty związane z Castlevanią czy Silent Hill.

Doniesienia o przekazaniu przez Konami najbardziej topowych marek zewnętrznym studiom powracają jak bumerang już od kilku miesięcy, z niecierpliwością czekamy jednak na oficjalne ogłoszenia ze strony producenta. Podobno Japończycy zapowiedzą poszczególne projekty na przyszłorocznych targach. 

Źródło: https://www.gamesradar.com/metal-gear-solid-3-snake-eater-remake-reportedly-in-development/

Tagi: Konami Metal Gear Solid 3: Snake Eater