Iza Łęcka Iza Łęcka 04.10.2021 07:01
Hideo Kojima ma pracować dla Microsoftu nad znanym IP
2300V

Hideo Kojima może pracować nad znanym IP dla Microsoftu. Sony podobno finansuje nową grę Kojima Productions

Hideo Kojima to twórca, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu entuzjaście gier. Coraz więcej mówi się również o jego nowych projektach. Zgodnie z ostatnimi plotkami, Japończyk może rozwijać dwie gry – jedną dla Microsoftu, a drugą finansowaną przez Sony. Deweloper najprawdopodobniej rozwija już istniejące IP.

Od wielu miesięcy do opinii publicznej docierają niepotwierdzone doniesienia, według których Kojima Productions mogłoby pracować nad produkcją opracowaną specjalnie dla giganta z Redmond. Podczas ostatniego podcastu Nick Baker z Xbox Era odniósł się do wskazanych informacji i wspomniał, że deweloper nie rozwija nowego IP, a istniejącą markę. Insider nie otrzymał jednak szczegółów wskazujących, czy będzie to marka ekskluzywna (Xboksa) czy też third-party.

Co ciekawe, redakcja Gematsu niedawno opublikowała raport, zgodnie z którym powstają dwie gry z serii Silent Hill, a jednym z zespołów skupiających się nad tym tytułem jest Kojima Productions. By opracować nową produkcję z uniwersum Silent Hill, studio otrzymało wsparcie finansowe od Sony,

Niektórzy nie są przekonani, czy tekst Gematsu jest prawdziwy, jednak od dawna przewijają się plotki, że markę Silent Hill, oprócz polskiego Bloober Team, rozwija również „znane japońskie studio”. Bez wątpienia Kojima Productions jest jednym z przedsiębiorstw, które mogłoby zajmować się klimatyczną produkcją.

Źródło: https://gamingbolt.com/kojimas-xbox-game-is-an-existing-ip-rumour
https://gamingbolt.com/kojima-productions-working-on-a-new-silent-hill-game-funded-by-sony-rumour

Tagi: Hideo Kojima PlayStation silent hill Xbox